Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Zielone konkursy dla uczniów i przedszkolaków

03 lutego, 2021
Zielone konkursy dla uczniów i przedszkolaków

Do połowy marca przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa opolskiego mogą przesyłać prace na trzy konkursy związane z tematyką „zielonej energii”. Organizatorem zabawy jest PGE Energia Odnawialna, Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu oraz Przedszkole Publiczne nr 25 w Opolu.

W ramach konkursu „Odnawialne źródła energii w służbie człowieka” młodzi uczestnicy muszą przygotować prace poruszające takie kwestie jak np.: wykorzystanie energii wiatrowej przez człowieka, zanieczyszczenia powietrza, ekologia, czy efekt cieplarniany.
Inne wyzwanie stoi przez uczniami, którzy mają talent do projektowania. Ich zadaniem jest przygotowanie kalendarza lub plakietki o tematyce związanej z szeroko rozumianą „zieloną energetyką”.

Ciekawą propozycją dla dzieci jest też konkurs „Odnawialne źródła energii w kadrze”, w którym zadanie polega na przygotowaniu prezentacji teatralnej lub kabaretowej, pantomimy, pracy muzycznej lub plastycznej o tematyce energetyki wiatrowej, słonecznej lub wodnej lub konieczności ograniczania emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Prace należy przesyłać na adres: Publiczne Przedszkole nr 25 w Opolu, Plac Teatralny 14, 45 – 056 Opole do 15 marca.

O miesiąc więcej czasu na zaprezentowanie swoich umiejętności ma młodzież, która chce wziąć udział w dwóch pozostałych konkursach. Zadaniem starszych uczniów startujących w konkurencji „Cyfrowe OZE” jest zaprojektowanie np. symulatora działania instalacji OZE lub kalkulatora wyliczającego oszczędności płynące z korzystania z energii odnawialnej.

Ciekawie zapowiada się również konkurs „RoboOZE”. Jego uczestnicy muszą skonstruować robota poruszającego się dzięki energii słonecznej lub wiatrowej.
Równie wymagający dla uczniów będzie turniej wiedzy o odnawialnych źródłach energii. Zarejestrować się można na niego do 31 marca 2021 r.
Zwycięzców konkursów poznamy wiosną. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody: m.in. zestawy robotów edukacyjnych, tablety, dyski zewnętrzne, słuchawki bezprzewodowe i smartwatche.

Szczegółowe informacje, harmonogram wydarzenia oraz regulaminy konkursów można znaleźć na stronie internetowej: elektryk.opole.pl/konkursy-oze.
Gmina Powiat kluczborski
Powiat kluczborski (województwo opolskie) utworzony został w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kluczbork. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn, Lasowice Wielkie oraz miasta: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).