Czwartek, 13 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucjana, Antoniego
Pokaż menu

Z Opola do Berlina. PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy na sezon 2020/2021 dla województwa opolskiego

29 listopada, 2020
Z Opola do Berlina. PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy na sezon 2020/2021 dla województwa opolskiego

Nowy pociąg z Opola do Berlina, krótsze podróże z Opola do Krakowa, Nysa z nowymi połączeniami - to najważniejsze nowości dla województwa opolskiego w nowym rocznym rozkładzie PKP Intercity, który wejdzie w życie w niedzielę 13 grudnia 2020 roku.

W nowym rozkładzie jazdy mieszkańcy Opola zyskają codzienne połączenie z Berlinem. Jadący z Krakowa przez m.in. Katowice, Wrocław i Zieloną Górę pociąg IC Wawel zapewni dojazd do stolicy Niemiec w ciągu niecałych 5 godzin.

Nowością na torach będzie także skład TLK Sudety, który skomunikuje Nysę i Kędzierzyn-Koźle zpołudniową częścią województwa dolnośląskiego, m.in. Jelenią Górą i Wałbrzychem oraz z Katowicami i Krakowem. Opole zyska dodatkowe połączenie z Przemyślem dzięki wydłużeniu do Podkarpacia relacji składu IC Mehoffer łączącego Kraków ze Szczecinem.

W nowym rozkładzie opolanie zyskają nowe możliwości dojazdu nad morze. Połączenie do Trójmiasta zapewni wydłużenie do Krakowa przez Opole relacji składu IC Piast, kursującego dotychczas między Gdynią a Wrocławiem. Do Świnoujścia i Słupska będzie kursować pociąg IC Przemyślanin z Przemyśla, który zacznie kursować przez Opole. Nową trasę przez stolicę województwa opolskiego otrzyma skład IC Gwarek relacji Katowice –Słupsk, a w sezonie do Ustki.
Ze względu na kończącą się modernizację linii łączącej Katowice i Kraków większość pociągów pomiędzy Opolem a Krakowem będzie jeździć przez Katowice.Dzięki tej inwestycji o około 30 minut skrócą się podróże z Opola do Krakowa. Najszybszy skład pokona tę trasę w 2 godziny i 9 minut.

Już wkrótce kolejne nowe połączenie
W nowym rozkładzie PKP intercity zaplanowało także jeszcze jedno nowe połączenie, którego start kursowania jest czasowo zawieszony ze względu na uwarunkowania związane z epidemią. Decyzja o dacie jego uruchomienia zostanie podjęta na podstawie prowadzonych na bieżąco analiz. Pociąg TLK Kormoran pojedzie w nowej relacji Polanica Zdrój – Olsztyn przez Nysę oraz Prudnik, zapewniając mieszkańcom codzienne połączenie z Warszawą, Katowicami i Olsztynem.
Gmina Powiat kluczborski
Powiat kluczborski (województwo opolskie) utworzony został w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kluczbork. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn, Lasowice Wielkie oraz miasta: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).