Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r. | Imieniny: Ludwiny, Waclawy, Anastazji
Pokaż menu

Spędź walentynki w Filharmonii

08 lutego, 2021
Spędź walentynki w Filharmonii

Po wielu miesiącach przerwy opolska filharmonia może znowu gościć w swych program melomanów. Zmiana obostrzeń zbiegła się ze świętem zakochanych i specjalnie na tę okazję przygotowanym koncertem muzyki filmowej.

W miniony piątek około południa premier ogłosił tymczasowe zwolnienie z obostrzeń dla kultury i możliwość organizowanie wydarzeń dla 50% publiczności od 12 lutego.

- Zmiana zasad funkcjonowania zastała nas podczas drugiego dnia nagrywania wideo z Walentynkowego Koncertu Muzyki Filmowej, który udostępniamy online. Dyrekcja filharmonii zdecydowała, że skoro jest możliwość znowu zagrać dla naszych cudownych melomanów, to nie możemy z takiej okazji zrezygnować. Zresztą jeszcze podczas konferencji prasowej Premiera do kasy biletowej rozdzwoniły się telefony czy będzie możliwość aby muzykę filmową, która co roku przygotowujemy na święto zakochanych posłuchać w sali koncertowej. Nasza sala nie pomieści wszystkich chętnych, dlatego także będziemy udostępniać nagrany koncert online - mówi Michał Grocholski, kierownik działu Organizacji i Promocji Filharmonii Opolskiej.

Walentynkowe Koncerty Muzyki Filmowej odbędą się w sobotę 13 lutego i niedzielę 14 lutego oba o godzinie 18:00. Podczas koncertu usłyszeć będzie można muzykę z takich kinowych hitów jak La La Land, Gladiator czy klasyki jak West Side Story. W koncercie jako soliści wystąpią: Anstazja Siminska i Maciej Pawlak.

Anastazja Simińska aktorka musicalowa, wokalistka, występująca m.in. w teatrze ROMA, Teatrze Syrena czy w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Maciej Pawlak absolwent Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, można było go zobaczyć i usłyszeć m.in. w Gliwickim Teatrze Muzycznym czy w Teatrze Rozrywki, obecnie związany m.in. z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Teatrem Rampa i Teatrem Muzycznym w Łodzi. Koncertuje w Polsce i za granicą. Dwukrotnie był solistą w popularnym koncercie "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" (2018, 2020).
Opolskich filharmoników poprowadzi dyrektor Przemysław Neumann.
Bilety w cenie 80 zł dostępne w kasie i na stronie Filharmonii.
Gmina Powiat kluczborski
Powiat kluczborski (województwo opolskie) utworzony został w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kluczbork. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn, Lasowice Wielkie oraz miasta: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).