Poniedziałek, 20 września 2021r. | Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii
Pokaż menu

Policjanci udaremnili próbę samobójczą w Wołczynie

19 lipca, 2021
Policjanci udaremnili próbę samobójczą w Wołczynie
Policja w Pruszkowie

Policjanci z Posterunku Policji w Wołczynie otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia mężczyzny. Z okoliczności sprawy wynikało, że 54-latek ma zamiar popełnić samobójstwo. Policjanci ścigając się z czasem, wykonali szereg niezbędnych czynności. Dzięki ich zaangażowaniu nie doszło do tragedii.
Do tego zdarzenia doszło 18 lipca, kiedy to dyżurny kluczborskiej Policji otrzymał zgłoszenie o 54-latku, który oddalił się z miejsca swojego zamieszkania w nieznanym kierunku, deklarując chęć odebrania sobie życia. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ jak wynikało z relacji osób, które widziały mieszkańca naszego powiatu, posiadał on przy sobie kilka metrów grubego kabla.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wołczynie natychmiast przystąpili do poszukiwań mężczyzny. Wiedza dzielnicowego oraz znajomość terenu, pozwoliła na ustalenie ostatniej osoby, która przebywała z niedoszłym samobójcą. Te informacje pomogły funkcjonariuszom na zlokalizowanie 54-latka.

W trakcie kiedy policjanci przeszukiwali teren leśny, kluczborski dyżurny po wielokrotnych próbach połączył się telefonicznie z mężczyzną. Kiedy dyżurny rozmawiał z 54-latkiem na miejsce dotarli policjanci, którzy w ostatniej chwili odebrali niedoszłemu samobójcy kabel z zawiązaną pętlą.

Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Mężczyzna znajduje się teraz pod opieką lekarską. /KPP w Kluczborku/
Gmina Powiat kluczborski
Powiat kluczborski (województwo opolskie) utworzony został w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kluczbork. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn, Lasowice Wielkie oraz miasta: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).