Piątek, 28 stycznia 2022r. | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Pokaż menu

Nowe kursy PKP Intercity

08 grudnia, 2021
Nowe kursy PKP Intercity

Nowe pociągi do Wrocławia, Krakowa i Katowic, łatwiejszy dojazd na Pomorze Środkowe – to najważniejsze nowości dla województwa opolskiego w nowym rocznym rozkładzie jazdy PKP Intercity, który zacznie obowiązywać w niedzielę 12 grudnia 2021 roku.

W nowym rozkładzie jazdy dojazd do Wrocławia i Krakowa ułatwią kursujące na tej trasie dwa nowe pociągi - IC Boznańska i IC Siemiradzki. Zwiększą one także możliwości podróżowania do Katowic. IC Siemiradzki pozwoli dodatkowo dojechać do Rzeszowa i Przemyśla.

Wydłużenie relacji nocnego pociągu IC Przemyślanin, kursującego do tej pory do Słupska, pozwoli na bezpośrednie podróże z Opola do Ustki. Opolanie zyskają weekendowe połączenie z Kotliną Kłodzką oraz Krosnem, Jasłem i Sanokiem na Podkarpaciu dzięki wydłużeniu w soboty i niedziele relacji pociągu TLK Wetlina. Mieszkańcom Nysy zapewni nowe połączenie z Krakowem i Katowicami. Dzięki temu pociągowi do siatki połączeń PKP Intercity dołączą Tułowice.
W nowym rozkładzie jazdy podróżni zyskają nowe połączenie na Podkarpacie dzięki wydłużeniu do Przemyśla relacji przejeżdżającego przez Opole pociągu IC Wawel, kursującego pomiędzy Berlinem a Krakowem. Dodatkowo łatwiej będzie dotrzeć do Lwowa, ponieważ skład ten będzie skomunikowany z jednym z dwóch nowych pociągów łączących Przemyśl z miastem na zachodzie Ukrainy.

Zmiany w kursowaniu i dostosowanie do prac modernizacyjnych
Obowiązujący od 12 grudnia 2021 roku rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Prace planowane na odcinku Opole Główne – Opole Zachodnie wpłyną na ograniczenia w cykliczności kursowania pociągów na trasie Wrocław – Katowice. Nocna przerwa w ruchu spowoduje zmianę trasy pociągu IC Przemyślanin, który będzie jeździć z pominięciem Opola Głównego. Z nowego rozkładu jazdy zniknie kursujący przez Opole pociąg TLK Pogórze relacji Wrocław – Przemyśl/Krynica-Zdrój.

Kontynuowane będą prace inwestycyjne na Warszawskim Węźle Kolejowym, które wpływają na kursowanie części pociągów jeżdżących do i z Warszawy. W związku z wprowadzeniem ruchu jednotorowego na linii średnicowej część pociągów będzie kursować przez stację Warszawa Gdańska, Warszawa Śródmieście bądź w skróconej relacji do lub z Warszawy Wschodniej.
Gmina Powiat kluczborski
Powiat kluczborski (województwo opolskie) utworzony został w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kluczbork. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn, Lasowice Wielkie oraz miasta: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).