Poniedziałek, 5 grudnia 2022r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu
Artykuł sponsorowany

Kluczbork z nowym oddziałem PKO Banku Polskiego

19 kwietnia, 2022
Kluczbork z nowym oddziałem PKO Banku Polskiego

Po 65 latach kluczborski oddział zmienił adres i stał się bardziej cyfrowy i komfortowy.

Zaledwie 200 metrów różnicy, ale i epokowa zmiana. Od 11 kwietnia br. klienci PKO Banku Polskiego w Kluczborku mogą korzystać z przeniesionego i zmodernizowanego oddziału przy ul. Podwale 11. Placówka została przeniesiona o ok. 200 metrów, z ul. Rynek 10, gdzie działała od 65 lat. To nie tylko nowy adres i nowe wnętrze – w porównaniu z „poprzednikiem” obecny oddział jest nowocześniejszy, bardziej komfortowy i atrakcyjniejszy biznesowo dla klientów.

- PKO Bank Polski jest jak najbliżej swoich klientów w całym kraju. Wspieramy w rozwoju lokalne społeczności i przedsiębiorców nie tylko w metropoliach, ale i w mniejszych miejscowościach. Bank unowocześnia też swoje placówki tak, by były jak najwygodniejsze i jak najlepiej dostępne dla klientów. Jednocześnie doradzamy w nich, jak używać nowoczesnych cyfrowych rozwiązań i ułatwiamy korzystanie z bankowości internetowej i mobilnej. Nowe formy oddziałów spełniają wszystkie potrzeby klientów w jednym miejscu: doradztwo, sprzedaż, edukację i wsparcie w korzystaniu z kanałów zdalnych. Przykładem takiej placówki jest właśnie Oddział 1 w Kluczborku – podkreślił goszczący w Kluczborku Maks Kraczkowski, wiceprezes PKO Banku Polskiego nadzorujący Obszar Rynku Detalicznego i Bankowości Międzynarodowej.

Jaki jest nowy oddział PKO Banku Polskiego?
Wygodny, ekologiczny, cyfrowy – tak w trzech prostych słowach można opisać oddział na ul Podwale 11. Mieści się w nowoczesnym budynku w ścisłym centrum miasta, jest dobrze widoczny i dostępny od strony ulicy. We wnętrzu – niemal domowo – są donice z kwiatami, elementy zieleni na ścianach i fototapety z motywem ekologicznym. Nie ma za to tradycyjnych papierowych ulotek i plakatów – wszystkie najważniejsze informacje np. o ofercie dla klientów wyświetlane są na dużym ekranie. Jeśli komuś bardzo się spieszy ma do dyspozycji stanowisko samoobsługowe, dzięki któremu zaloguje się do swojego konta i sprawdzi np. ile ma pieniędzy na rachunku. W razie problemów czy wątpliwości do dyspozycji klienta w oddziale jest 11 profesjonalnych doradców, którzy pomogą nie tylko w podstawowych bankowych sprawach, jak konto czy pożyczka, ale też poradzą w kwestii m.in. ubezpieczeń komunikacyjnych czy nieruchomości.

- Przestrzeń nowego oddziału ma charakter uniwersalny – zadbaliśmy o to, aby znalazło się w niej miejsce na obsługę klientów przy czterech stanowiskach kasowych, w trzech kameralnych pokojach spotkań biznesowych oraz przy nowoczesnych stanowiskach samoobsługowych z ekranami i jest oczywiście bankomat z funkcją wpłatomatu oraz wrzutnia. Większość czynności klienci wykonają pod opieką doradcy na specjalnych ekranach dotykowych lub za pomocą swojego smartfona – to ogromna oszczędność papieru i ukłon w stronę ekologii – podkreśla Zenon Kos, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Kluczborku.

Jeśli ktoś z dystansem podchodzi do technologicznych nowinek, ale nie obawia się ich wypróbować to na miejscu dostanie informacje profesjonalne wsparcie od pracowników banku np. jak łatwo można korzystać z aplikacji mobilnej IKO, czyli bankowości w telefonie, albo jak nie dać się oszukać cyberprzestępcom.

Oddział znajduje się na parterze i jest łatwo dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, seniorów czy rodziców z małymi dziećmi, a dzieci znudzone załatwianiem przez dorosłych bankowych spraw, mogą pobawić się w przeznaczonym specjalnie dla nich kąciku.

Oddział także dla przedsiębiorców
Nie zapominajmy, że PKO Bank Polski obsługuje nie tylko klientów indywidualnych, ale także jest największym bankiem obsługującym małe i średnie przedsiębiorstwa oraz korporacje. Klient, który otworzy rachunek swojej firmy ma do wyboru wiele opcji finansowania biznesu - od kredytu inwestycyjnego, limitów obrotowych przy rachunku, do milionowych transakcji leasingowych na korzystnych warunkach. Kredytowane są nie tylko auta osobowe czy zestawy ciężarowe, ale i specjalistyczny sprzęt z wielu branż przemysłu. Wystarczy umówić się na spotkanie z doradcą, można spotkać się osobiście albo skorzystać z wideorozmowy i podczas tego spotkania ustalić warunki transakcji. To często jest dużo prostsze, niż się może wydawać.

Przeniesienie i modernizacja oddziału w Kluczborku to efekt zmieniających się potrzeb i preferencji klientów banku, którzy coraz częściej do „bankowania” wybierają kanały zdalne (bankowość elektroniczną i aplikację mobilną oraz bankomaty i wpłatomaty). PKO Bank Polski od lat obserwuje ten trend wśród swoich klientów, a pandemia SARS-CoV-2 dodatkowo go nasiliła. Bank systematycznie cyfryzuje większość procesów. Ostatnie lata to czas transformacji sieci, w tym unowocześniania placówek, zmian w lokalizacji niektórych oddziałów na atrakcyjniejsze oraz koncentracji na hybrydowym, czyli także cyfrowym, modelu obsługi.

Na nasze pytania odpowiada Zbigniew Kos, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Kluczborku

Z jakich usług banku klienci w Kluczborku najchętniej korzystają?
Nasi klienci najchętniej korzystają z produktów kredytowych. Doradcy służą im radą, staramy się dopasować ofertę tak, aby odpowiadały na potrzeby osób, które nas odwiedzają. Zarówno jeśli chodzi o produkty indywidualne, jak i produkty dla małych i średnich firm. W ostatnim czasie klienci chętnie korzystają też z produktów ubezpieczeniowych, w tym ubezpieczeń komunikacyjnych czy nieruchomości.

Czy bank jest zaangażowany w lokalne akcje społeczne lub charytatywne?
Angażujemy się w lokalne działania charytatywne. Przed pandemią, w 2018 i 2019 roku wspieraliśmy charytatywne biegi – „Biegnę dla Patryka”, „Biegnę dla Weroniki. Potem niestety z powodu pandemii koronawirusa mieliśmy przymusową przerwę. Liczymy na powrót w tym roku. Co roku przygotowujemy też paczki dla wychowanków Domu Dziecka z okazji Świąt Bożego Narodzenia, uczestniczyliśmy wspólnie z PKO Leasing w przekazaniu samochodu dla Domu Dziecka, a teraz wspieramy aktywnie osoby, które przyjechały do nas w ostatnim czasie z Ukrainy.

Co dla Pana, jako dyrektora oddziału w Kluczborku jest szczególnie ważne?
Najważniejsza jest dla mnie wysoka jakość obsługi naszych klientów. Kluczbork jest niewielkim miastem, nasi klienci znają naszych doradców, są z nami od lat i to na nich skupiamy się w swojej działalności.

 
Gmina Powiat kluczborski
Powiat kluczborski (województwo opolskie) utworzony został w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kluczbork. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn, Lasowice Wielkie oraz miasta: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).