Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Zwrot podatku akcyzowego w 2021r.

20 stycznia, 2021
Zwrot podatku akcyzowego w 2021r.

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien:
• w terminie od 1 lutego 2021r. do 1 marca 2021r. złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2020r. do 31 stycznia 2021r.,

• w terminie od 2 sierpnia 2021r. do 31 sierpnia 2021r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2021r. do 31 lipca 2021r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2021r.
Limit zwrotu podatku w 2021r. ustala się jako sumę:
1. kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego, liczby 100 oraz powierzchni użytków rolnych będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego określonej w ewidencji gruntów i budynków, według stanu na dzień 1 lutego danego roku, oraz
2. kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego, liczby 30 oraz średniej rocznej liczby dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku.
       Przy ustalaniu limitu nie uwzględnia się gruntów gospodarstw rolnych, na których zaprzestano produkcji rolnej (gruntów odłogowanych) oraz gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej innej niż działalność rolnicza.
Pieniądze wypłacane będą w terminach:
• 1 - 30 kwietnia 2021r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie,
• 1 - 29 października 2021r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie,
gotówką w kasie urzędu, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.
Pliki do pobrania.
• Wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.
• Oświadczenie o ustnej umowie dzierżawy gruntów rolnych.
• Ustawa z dnia 10 marca 2006r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego w produkcji rolnej.

do pobrania

Oświadczenie o ustnej umowie dzierżawy gruntów rolnych

Ustawa z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

Wzór wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędoweogo wykorzystywanego do produkcji rolnej

 
Gmina Gmina Wołczyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).