Niedziela, 4 czerwca 2023r. | Imieniny: Kwiryny, Franciszka
Pokaż menu

Wołczyński Związek Drużyn “OMEGA”

22 marca, 2023
18 marca 2023r. to bardzo ważny dzień dla wołczyńskich harcerzy.
Z dumą możemy oznajmić, że powstał Wołczyński Związek Drużyn "OMEGA", którego Komendantem został Szymon Grahl.
Mszą św. w Kościele św. Teresy w Wołczynie rozpoczęliśmy dzisiejszą uroczystość, którą celebrował Brat Proboszcz Rafał Tański. W swych przemowach wspomniał jak ważne jest wzajemne wsparcie oraz opieka, która powinna towarzyszyć harcerzom cały czas.
W przemarszu udaliśmy się na apel do parku obok dworca, gdzie kolumny harcerzy z różnych drużyn naszego powiatu uformowali szpalery pełne chorągwi, bębnów i drużynowych pieśni.
Podczas apelu Burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek zabrał głos, w którym podkreślił jak ważne dla naszego miasta jest powstanie "OMEGI". "Napawa mnie ogromna duma z tej młodzieżowej postawy oraz szacunek dla rodziców za umiejętność wychowania i kształtowania młodego człowieka".
Wołczyńscy harcerze zawsze służyli nam pomocą i z pewnością taka otrzymają ode mnie jako burmistrza oraz Rady Miejskiej w Wołczynie.
Po hymnie ruszyliśmy w pochodzie ulicami miasta, który w niecodziennym brzmieniu ożywił harcerskim śpiewem wołczynian.
Burmistrz, Komendant OMEGI, Pani Justyna Gatner oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wołczynie Pan Jan Bartosiński złożyli także kwiaty przed Obeliskiem katyńskim.
Stamtąd udaliśmy się na piknik harcerski na tereny rekreacyjno- sportowe, gdzie można było spróbować smacznej grochówki, zagrać w gry terenowe czy posłuchać pieśni przy ognisku.
Każdy z harcerzy otrzymał pamiątkowe naszywki z dzisiejszej uroczystości.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego pięknego, ogromnie ważnego dla naszego miasta i naszej społeczności wydarzenia.
Harcerze jesteście naszą dumą!
Czuwaj!
Gmina Gmina Wołczyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).