Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Wołczyński Isander 2023

30 stycznia, 2023

Drodzy Mieszkańcy zachęcamy do składania wniosków do statuetki "Wołczyńskiego Isandra". Przy tej okazji warto wspomnieć, że wyróżnienie to ustanowiły władze miasta uchwałą Rady Miejskiej w 1998 roku, a pierwsze z nich przyznano w 1999 r. Patronem wołczyńskiej statuetki jest Aleksander Wielki, który w języku perskim zwany był Isandrem.

Starożytny wódz, żyjący w IV w. p.n.e., wielki zdobywca wschodu i północnej Afryki. Waleczny, odważny, powszechnie uznawany za wybitnego stratega i jednego z największych zdobywców w historii ludzkości. Patron Statuetki jest odzwierciedleniem pracowitości, wytrwałości i działania na rzecz innych. Dlatego sama nominacja jest ogromnym wyróżnieniem dla osoby zgłaszanej.

 isander

 

wniosek

 

 

wniosek do pobrania
Gmina Gmina Wołczyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).