Poniedziałek, 20 września 2021r. | Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii
Pokaż menu

Wołczyński Isander

14 lipca, 2021

Statuetki Wołczyńskiego Isandra zostały przyznane po raz XXII osobom, firmom które wyróżniają się aktywnością społeczną zawodową, promocją, przedsiębiorczościom w
gminie Wołczyn. Uroczyste wręczenie odbyło się w piątek w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Wołczynie.

Warto wspomnieć, że wyróżnienie to ustanowiły władze miasta uchwałą Rady Miejskiej w 1998 roku, a pierwsze z nich przyznano w 1999 r. Patronem wołczyńskiej statuetki jest Aleksander Wielki, który w języku perskim zwany był Isandrem. Starożytny wódz, żyjący w IV w. p.n.e., wielki zdobywca wschodu i północnej Afryki. Waleczny, odważny, powszechnie uznawany za wybitnego stratega i jednego z największych zdobywców w historii ludzkości. Patron Statuetki jest odzwierciedleniem pracowitości, wytrwałości i działania na rzecz innych. Dlatego sama nominacja jest ogromnym wyróżnieniem Wołczyński Isander przyznawany jest praktycznie każdego roku. W tym roku Wołczyńskiego Isandra przyznano w czterech kategoriach:
- w kategorii promocja miasta i gminy Wołczyn laureatem zostało Gospodarstwo Rybackie "Markowe" Elżbieta Bartosik

- w kategorii działalność społeczna i charytatywna uhonorowana została pani Elżbieta Jędzrzejko

- w kategorii biznes i przedsiębiorczość w działalności rolniczej nagrodzony został Tomasz Rybski

- w kategorii biznes i przedsiębiorczość w działalności pozarolniczej nagrodę otrzymało Przedsiębiorstwo Kisielewski sp. z.o.o

Super Wołczyńskim Isandrem uhonorowani zostali Zespół Ratowników Medycznych z wołczyńskiej Karetki

Dodatkowo w tym roku Kapituła postanowiła wyróżnić za wybitne uzdolniania uczennicę Szkoły Podstawowej im. Orła Białego z Wierzbicy Górnej - Magdalenę Tokarską. Magda jest uczennicą klasy III Szkoły Podstawowej im Orła Białego w Wierzbicy Górnej. Podczas uroczystości wystąpiła artystka Justyna Garbowska ze swoim pierwszym singlem pod tytułem „Odnajdę”. Wszystkim nominowanym, wyronionym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Gmina Gmina Wołczyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).