Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r. | Imieniny: Ludwiny, Waclawy, Anastazji
Pokaż menu

Stanowisko Rady Miejskiej w Wołczynie w sprawie zaniedbań utrzymania dróg powiatowych w Gminie Wołczyn

05 kwietnia, 2023
Szanowni Mieszkańcy
 
W dniach 7.12.2022 r., 5.01.2023 r., 20.02.2023 r. na wniosek Rady Miejskiej  w Wołczynie Zespół w składzie: Waldemar Antkowiak, Jan Bartosiński, Mariusz Pieńkowski-radny powiatu, Sylwester Mazurek-Strażnik Miejski oraz radni i sołtysi poszczególnych wsi dokonali przeglądu stanu dróg powiatowych na terenie naszej Gminy. 
Zespół sporządził obszerną dokumentację fotograficzną potwierdzającą zaniedbania w utrzymaniu stanu dróg powiatowych, m.in. liczne ubytki w asfalcie, ubytki na skraju jezdni, głębokie pobocza przy skraju jezdni, zarośnięte rowy (albo ich brak),  niedrożne przepusty, nienależyte utrzymanie nowo wybudowanych dróg, 
w mieście nienależyte utrzymanie chodników, nieusuwanie zanieczyszczeń (liści, piachu). 
Wobec powyższego na ostatniej sesji Rada Miejska w Wołczynie jednogłośnie podjęła stanowisko w sprawie zaniedbań utrzymania dróg powiatowych w Gminie Wołczyn i postanowiła zgromadzony materiał przekazać do Zarządu Powiatu Kluczborskiego jako organu będącego zarządcą tych dróg w celu podjęcia działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi. 
Należy podkreślić, że Burmistrz Wołczyna wielokrotnie prowadził rozmowy  z zarządcą dróg i przekazywał wnioski dotyczące złego stanu nawierzchni w Gminie. 
 
 
W imieniu radnych
Przewodniczący Rady Miejskiej
Waldemar Antkowiak
 
 
ccccGmina Gmina Wołczyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).