Niedziela, 28 maja 2023r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Sprzedaż końcowa węgla

16 maja, 2023
Urząd Miejski w Wołczynie / Google Maps Urząd Miejski w Wołczynie / Google Maps

W związku z nowelizacją przepisów ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe prowadzonego przez gminy, informuję, że Gmina Wołczyn przystąpiła do sprzedaży końcowej węgla sprowadzonego w ramach preferencyjnej ceny zakupu.

Wprowadzone w ustawie zmiany zakładają, że sprzedaż odbywać się będzie bez limitów ilościowych oraz ograniczeń terytorialnych.
Zgodnie z nowelizacją ustawy został zniesiony limit ilościowy przypadający na jedno gospodarstwo domowe i osoba uprawniona do zakupu węgla poreferencyjnego będzie mogła zakupić dodatkową ilość węgla ( bez limitu). Ponadto możliwy jest również zakup węgla przez osoby z terenu innej gminy, o ile wnioskodawca jest uprawniony
do dodatku węglowego.
Wydłużony został okres działania ustawowego systemu dystrybucji węgla,
co oznacza że, osoby uprawnione do zakupu będą mogły składać wnioski do 30 czerwca 2023 r. (na węgiel pozostały w gminie).
Sprzedaż końcowa będzie prowadzona do 31 lipca 2023 r. lub do wyczerpania zapasów.

W Gminie Wołczyn do sprzedaży końcowej pozostało 41 ton 630 kg. węgla,
z podziałem na sortyment:

orzech – 25 ton 900 kg
ekogroszek – 15 ton 730 kg

Cena węgla wynosi 1900,00 zł brutto za tonę bez względu na sortyment.

Wnioski na zakup węgla można składać na dotychczasowych zasadach w Urzędzie Miejskim w Wołczynie ( w Biurze Obsługi Interesanta – na parterze), w godzinach pracy Urzędu, tj.: od 7.30 – 15.30.

Wnioski będą rozatrywane według kolejności ich wpływu.

 

 
Gmina Gmina Wołczyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).