Piątek, 27 stycznia 2023r. | Imieniny: Przybysława, Anieli, Jerzego
Pokaż menu

Politechnika Opolska została patronem klasy o profilu matematycznym wołczyńskiego liceum.

13 stycznia, 2023
10 stycznia 2023r. to bardzo ważny dzień dla Wołczyńskiego Zespołu Szkół. Politechnika Opolska została patronem klasy o profilu matematycznym wołczyńskiego liceum.
Dr. hab. inż. Marcin Lorenc, rektor PO wraz z Panią Dyrektor Ewą Włos uroczyście podpisali umowę patronacką.
Ponadto podczas wczorajszej uroczystości w budynku szkoły podstawowej została otwarta sala programistyczno- robotyczna, która niewątpliwie jest jedną z nowocześniejszych przestrzeni do kształcenia naszych uczniów w zakresie programowania.
Krótki pokaz wykorzystania nowo otwartej sali zdecydowanie fascynuje i otwiera wyobraźnię na technologiczne rozwiązania w przyszłości.
W auli Zespołu Szkół odbyła się prezentacja klasy 1a. Mogliśmy także usłyszeć wystąpienie Pana Rektora PO, Opolskiego Kuratora Oświaty Pana Michała Sieka, Burmistrza Wołczyna Jana Leszka Wiącka, Pani Dyrektor Ewy Włos, Pana Piotra Pawlikowskiego nauczyciela matematyki w wołczyńskim liceum, oraz ucznia klasy III LO Kacpra Klimowicza, który podkreślił jak ważna w jego życiu jest matematyka, którą traktuje jako pasję.
" Nauka nie jest tylko uczniem rozumu, ale także romansu i pasji" Stephen Hawking. To motto towarzyszyło wczorajszej uroczystości.
To niezmiernie ważne by szkoła dawała uczniom możliwości, które potrafią w ten sposób myśleć o nauce i kształceniu.
Serdecznie gratulacje dla Zespołu Szkół w Wołczynie.
Gmina Gmina Wołczyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).