Poniedziałek, 4 grudnia 2023r. | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Pokaż menu

Pamiątkowy obelisk w Hołdzie Ofiarom I i II Wojny Światowej w Rożnowie

25 października, 2020

W Rożnowie odsłonięto pamiątkowy obelisk w Hołdzie Ofiarom I i II Wojny Światowej powstały dzięki inicjatywie mieszkańców Rożnowa. Dekoracji odsłonięcia dokonał Burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek wraz z Panią Sołtys Rożnowa Iwoną Mendel. Proboszcz Parafii Skałągi Ryszard Zieliński poświęcił pomnik oraz odmówił krótką modlitwę w intencji poległych.

Burmistrz Wołczyna podkreślił jak ważna jest inicjatywa i pamięć o historii naszych przodków, Pani sołtys podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania obelisku, natomiast Pani Krystyna Mendel wieloletnia mieszkanka Rożnowa, z zamiłowania zajmująca się historią przybliżyła zgromadzonym kilka motywów z przeszłości i apelowała, aby krzewić sens, przypominać młodemu pokoleniu o dawnych czasach oraz uczyć ich szacunku i opieki nad powstałym obeliskiem.
Obok pomnika pojawiły się także nowe ławki oraz nasadzono róże, które są symbolem Rożnowa. Całość przedsięwzięcia miała miejsce dzięki dwóm projektom grantowym tj. Program FIO na lata 2014-2020 sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Opolskiego oraz Fundację ORLEN w ramach programu grantowego dla społeczności lokalnej Pamiętamy! Czuwamy! oraz przy współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalnej Grupy Działania Dolina Stobrawy.
Serdeczne podziękowania należą się dla mieszkańców wsi Rożnów za tak szczególnie ważną inicjatywę, za poświęcony czas na rzecz realizacji projektów oraz działania na rzecz społeczności lokalnej.
Gmina Gmina Wołczyn

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).