Piątek, 28 stycznia 2022r. | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Pokaż menu

Orszak Trzech Króli

10 stycznia, 2022
6 stycznia w Wołczynie po raz czwarty odbył się Orszak Trzech Króli. Tym razem w rolę mędrców wcielili się Prezesi Ochotniczej Straży Pożarnej z Szumu, Szymonkowa oraz Gierałcic.

Pracownicy samorządu wołczyńskiego częstowali mieszkańców czerwonym barszczem z uszkami, rozdawali ciastka, pierniczki i częstowali gorącymi napojami. Swoje stanowiska wystawili również lokalni przedsiębiorcy i rękodzielnicy. Można było zjeść pyszne gofry i nie tylko z Cukiernią mała Czarna, Ciasteczkowa Wróżka czy kupić miód oraz lawendowe działa z Lawendowym Lasem i wieloma innymi.

Po złożeniu darów przez Mędrców ze Wschodu rozpoczął się koncert kolęd i pastorałek. Na scenie wystąpili m.in. grupa "Z okazji.." oraz podopieczni Wołczyńskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Buczek.
Organizatorami Orszaku Trzech Króli była Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, Wołczyński Ośrodek Kultury, Urząd Miejski w Wołczynie, wspomagali ich: Wołczyńska Drużyna Harcerzy, Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Miejska, Policja. Dziękujemy mieszkańcom Wołczyna za udział i liczną frekwencję, liczymy że za rok, również będziecie z nami. ❤❤❤
 Gmina Gmina Wołczyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).