Niedziela, 29 stycznia 2023r. | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Pokaż menu

Informacja – preferencyjny zakup węgla

04 stycznia, 2023
Informacja – preferencyjny zakup węgla

Informujemy mieszkańców o przystąpieniu Gminy Wołczyn do kolejnego zakupu paliwa stałego - od dnia 1 stycznia 2023 r. - , co oznacza możliwość zakupu dodatkowo 1,5 tony węgla po cenie preferencyjnej.

Wnioski o zakup preferencyjny węgla dla gospodarstw domowych są już przyjmowane w Urzędzie Miejskim w Wołczynie , ul. Dworcowa 1, 46-250 (Biuro Obsługi Interesanta - na parterze). Wnioski przyjmujemy w formie papierowej (w godzinach pracy Urzędu, tj.: od 7.30 do 15.30) oraz za pomocą środków komunikacji elektronicznej poprzez platformę ePUAP, w tym przypadku wniosek musi zostać opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym.
Termin złożenia wniosku: do 30 kwietnia 2023 roku.

WNIOSEK DO POBRANIA

Do zakupu węgla po cenie preferencyjnej, uprawnione są gospodarstwa domowe, które:
• spełniają kryteria do otrzymania dodatku węglowego, czyli posiadają kocioł wpisany do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków;
• nie kupiły wcześniej przynajmniej 3 ton węgla na sezon grzewczy 2022/2023 w cenie niższej niż 2 tys. zł. za tonę, niezależnie od miejsca jego zakupu ( np. PGG, PGE, od gminy).

Dodatkowe informacje:
Przypominamy, że zgodnie z przepisami ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych oraz rozporządzenia Ministra Aktywów Państwowych, ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 3 tony, tj.:
1500 kg – do dnia 31 grudnia 2022 r.
1500 kg – od dnia 1 stycznia 2023 r.

W związku z ostatnią zmianą przepisów (grudzień 2022 r.) w sprawie ilości paliwa stałego dostępnej dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego, uelastycznieniu uległy limity sprzedażowe dotyczące zakupu preferencyjnego węgla. W przypadku, gdy do dnia 31 grudnia 2022 r. osoba, która nie dokonała zakupu paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego (np.: od gminy) albo dokonała takiego zakupu w ilości mniejszej niż 1500 kg, to ilość paliwa niezakupionego (w ramach limitu określonego na 2022 r. - 1500 kg) powiększa limit o dodatkowe (1500 kg). Powyższe oznacza, że w sezonie grzewczym 2022/2023 osoba uprawniona może kupić 3 t węgla po cenie preferencyjnej ( w terminie do kwietnia 2023 r. ).
Więcej informacji : nr telefonu 7741 88 344.
Gmina Gmina Wołczyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).