Środa, 6 grudnia 2023r. | Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Pokaż menu

Informacja dla hodowców trzody chlewnej

22 sierpnia, 2023
Urząd Miejski w Wołczynie / Google Maps Urząd Miejski w Wołczynie / Google Maps

Od dnia 22 sierpnia 2023 r. wchodzi w życie ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) 2023/1643 z dnia 17 sierpnia 2023 r. zmieniające załącznik I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594 ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń. 

Od tego dnia cała gmina Wołczyn, znajduje się  w strefie objętej ograniczeniami II – czyli różowej. Przemieszczanie świń w różowej strefie może odbywać się wyłącznie po uzyskaniu zgody Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kluczborku (wydanie decyzji). Wniosek o przemieszczenie należy złożyć w PIW Kluczbork, wraz z opłatą skarbową 10zł, na ok 5-7 dni przed planowana przesyłką. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Kluczborku, ul. Jagiellońska 3, 46-200 Kluczbork, tel. 77 418 27 00.
Gmina Gmina Wołczyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).