Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r. | Imieniny: Ludwiny, Waclawy, Anastazji
Pokaż menu

Burmistrz Wołczyna uczestniczył w zdalnym Zgromadzeniu Związku Gmin Śląska Opolskiego

13 lutego, 2021
Urząd Miejski w Wołczynie / Google Maps Urząd Miejski w Wołczynie / Google Maps

Dziś Burmistrz Wołczyna uczestniczył w zdalnym Zgromadzeniu Związku Gmin Śląska Opolskiego, podczas którego omówił temat systematycznie rosnących kosztów zagospodarowania odpadów komunalnych i rosnących stawek dla mieszkańców. Burmistrz zwrócił się do wszystkich samorządów o podjęcie stanowiska i apelu do Ministerstwa Klimatu i Środowiska, posłów i senatorów o:

a) zmniejszenie stawek opłat środowiskowych za składowanie odpadów komunalnych (jedna ze składowych kosztów zagospodarowania odpadów)
b) rozpoczęcie prac nad rozwiązaniami systemowymi wprowadzającymi odpowiedzialność finansową producentów opakowań (system kaucyjny)
2. Wystąpienie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zbadanie możliwości stosowania przez instalacje przetwarzania odpadów komunalnych praktyk monopolistycznych.
Gmina Gmina Wołczyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).