Sobota, 3 grudnia 2022r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Pokaż menu

104 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

16 listopada, 2022

11 listopada w Wołczynie odbyły się obchody 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 9.00 w intencji Ojczyzny w kościele św. Teresy. Po mszy odbył się Marsz Niepodległościowy ulicami miasta, następnie dekoracje pomnika Polaków Poległych na Wszystkich Frontach Świata oraz Obeliska Katyńskiego. W dalszej kolejności celebracja  tego dnia odbyła się na Wołczyńskich Tężniach Solankowych, gdzie nastąpiło podniesienie Flagi Państwowej na maszt i odegranie przez Orkiestrę Reprezentacyjną Wojsk Lądowych z Wrocławia Hymnu, upamiętniając najważniejszą uroczystość dla każdego Polaka.

Na placu wołczyńskich tężni odbyło się również wręczenie aktu mianowania mjr. rez. Jackowi Taborskiemu przez Posła Marcina Ociepę. Przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Antkowiak przeczytał Uchwałę o nadaniu honorowej odznaki " Zasłużony dla Miasta i Gminy Wołczyn dla Posła Ziemi Opolskiej IX Sejmu RP Marcina Ociepy, którą wręczył, a Burmistrz Jan Leszek Wiącek przekazał legitymację. W dniu uroczystej rocznicy nie mogło zabraknąć występów artystycznych które zaprezentowała nam : Nikola Chrzanowska z Publicznego Przedszkola w Wołczynie, grupa sceniczna "Z okazji..." oraz zespół "Wrzos". Dziękujemy wszystkim za wspólny pochód i świętowanie. Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami.

W obchodach uczestniczyli m.in. Sekretarz Stanu w MON Marcin Ociepa, Dowódca 10 Opolskiej Brygady Logistycznej i Garnizonu Opole generał brygady Maciej Siudak, Burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek, Wiceburmistrz Bogusław Adaszyński, Wicestarosta Kluczborski Lesław Czernik, Przewodniczący Rady Miejskiej z Wołczyna Waldemar Antkowiak, Sekretarz Gminy Elżbieta Bar, delegacje jednostek wojskowych, służb mundurowych, harcerze, radni, dyrektorzy placówek oraz mieszkańcy miasta.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Dziękujemy wszystkim Strażakom, Policji, Harcerzom, Pocztom Sztandarowym, Zespołowi Pieśni i Tańca "Modrzewiacy" delegacjom i zaproszonym gościom.
Gmina Gmina Wołczyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).