Sobota, 3 grudnia 2022r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Pokaż menu

WNIOSEK O ZAKUP PREFERENCYJNY PALIWA STAŁEGO

07 listopada, 2022
WNIOSEK O ZAKUP PREFERENCYJNY PALIWA STAŁEGO

Aby skorzystać z możliwości zakupienia węgla w preferencyjnych cenach trzeba złożyć wniosek.

Węgiel kupić mogą gospodarstwa domowe, które są uprawnione do tzw. dodatku węglowego i które zgłosiły węgiel jako podstawowe źródło ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. 

Zgodnie z przepisami, węgiel od gminy można kupić tylko na wniosek i w ograniczonej ilości – gospodarstwo domowe uprawnione do skorzystania z dodatku węglowego do końca tego roku będzie mogło w ten sposób nabyć 1,5 tony węgla, a kolejne 1,5 tony od 1 stycznia 2023 roku.

Warunkiem nabycia węgla jest podpisanie oświadczenia, że wnioskodawca ani żaden członek jego gospodarstwa domowego, na rzecz którego jest dokonywany zakup preferencyjny, nie nabyli paliwa stałego na sezon grzewczy 2022–2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę. Oznacza to dla przykładu, że osoby, które nabyły tani węgiel ze sklepu PGG nie są uprawnione do zakupu węgla od gminy.

Węgiel składowany będzie w hali magazynowej pod adresem 46-282 Trzebiszyn 42b. Stamtąd mieszkańcy będą mogli odebrać węgiel i we własnym zakresie przetransportować do swojego domu.

WNIOSEK DO POBRANIA
Gmina Gmina Lasowice Wielkie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).