Piątek, 30 września 2022r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Zasłużony dla Kluczborka 2021

15 listopada, 2021

Zasłużony dla Kluczborka 2021

11 listopada 2021 r. na hali OSiR-u odbyła się uroczysta gala upamiętniająca 103 rocznicę odzyskania niepodległości, podczas której Burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Kluczborku Janusz Kędzia wręczyli medale „Zasłużony dla Kluczborka”. Otrzymują je osoby, które poprzez swoje działania oraz pracę pełną zaangażowania i pasji istotnie wyróżniają się na tle społeczności naszego miasta. W tym roku decyzją szacownej kapituły ten honorowy tytuł otrzymały osoby:

Piotr Grabuś od wielu lat związany i zaangażowany w życie społeczne, kulturalne i sportowe Gminy Kluczbork oraz sołectwa w Krzywiźnie. Zawodowo związany od 1982 z RSP w Krzywiźnie. Trzykrotnie z rzędu w latach 1994-2006 został wybrany na radnego Rady Miejskiej w Kluczborku. Pan Piotr to lider Grupy Odnowy Wsi sołectwa Krzywizna. Ponadto od dwóch kadencji jest prezesem Spółki Wodnej Gminy Kluczbork. Piotr Grabuś to człowiek o łagodnym usposobieniu, pracowity, rozsądny, cieszący się ogromnym szacunkiem i zaufaniem.

Andrzej Kowalik od prawie 30 lat jest kierownikiem Pasieki Zarodowej w Maciejowie. Jego ogromne zaangażowanie w dziedzinie pszczelarstwa zostało docenione przez liczne organizacje i związki, które przyznały panu Andrzejowi liczne odznaki honorowe i medale. Zna wszystkie tajemnicy pszczół a jego ogromna wiedza na temat pszczelarstwa i dorobku ks dr Jana Dzierżona była wielokrotnie wykorzystywana w mediach telewizyjnych, radiowych i prasie. Myślę, że Pan Andrzej nie obrazi się jak nazwiemy go profesorem Miodkiem z Maciejowa.

Waldemar Sosin to prawdziwy człowiek orkiestra. Jego działalność charytatywna, sponsorska i dobroczynna jako prezesa Miejskiego Klubu Sportowego w Kluczborku i współwłaściciela firmy Valdex s.c. jest nam wszystkim bardzo dobrze znana. Jako prezes MKS-u zainicjował i zorganizował liczne wydarzenia sportowo- artystyczne. Jego firma Studio reklamy Valdex s.c. prowadzi politykę społecznie odpowiedzialnego biznesu i regularnie wspiera wiele akcji społecznych i charytatywnych za co otrzymała tytuł Dobroczyńcy Roku 2021 jako jedna z 10 firm w Polsce. 

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć na www.facebook.com/Kluczbork

  • Zasłużony dla Kluczborka 2021Gmina Gmina Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).