Środa, 5 października 2022r. | Imieniny: Placyda, Apolinarego
Pokaż menu

Zapraszamy na Dni Kluczborka

19 maja, 2022


Ostatni czas dla wszystkich Nas jest dość trudny… Przedłużające obostrzenia w związku z panującą pandemią, wojną w Ukrainie spowodowały zatrzymanie „świata" kultury, muzyki i rozrywki z życia na długi okres. Powoli, małymi krokami, wracamy do Was…

Po dwuletniej przerwie Dni Kluczborka wracają na Stadion (dawny KKS) ul. Sportowa 1 w Kluczborku. Tegoroczne Dni Miasta odbędą się 10 - 11 czerwca 2022, podczas tych dwóch wyjątkowych dni na kluczborskiej scenie zaprezentują się znakomite gwiazdy polskiej estrady muzycznej Daria Zawiałow, Ania Dąbrowska oraz Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Talentów Muzycznych im. Alexa Popka Zespół Gooroleska i Zespół Mayoroots, a także „lokalsi” Soul Unity i Cold Fire.

W programie dodatkowo: kluczborska noc DJ (DJ Dee Push, DJ Mickey, DJ Dragon), zabawa taneczna pod namiotem z zespołem "Szelky Cover Band" oraz szereg atrakcji dla dzieci, karuzele, duchańce i pyszne jedzenie 🙂

Bilety w cenie 7 zł dostępne już na stronie: https://www.kupbilecik.pl/.../Kluczbork/Dni+Kluczborka+2022/

Zniżki: 3,50 zł - dla posiadaczy kart: "Kluczbork dla rodziny+", "Gmina Kluczbork dla seniora", dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny.

program:

10 czerwca:

Soul Unity, godz. 18.30 - kluczborski zespół grający muzykę soul-funk z elementami jazzu, bluesa, popu oraz rocka. Na chwilę obecną zespół posiada ponad 20 autorskich utworów. Na przestrzeni czasu skład kilkakrotnie się zmieniał. W pierwszym etapie istnienia zespołu (2014r. - 2016r.) repertuarem były covery, ale sukcesywnie przez lata były one zastępowane własnymi kompozycjami. Zespół gra regularnie próby i stale poszerza swój repertuar pracując nad nowymi kompozycjami.

Gooroleska, godz. 20.00 -
na rynku muzycznym od 2014 r., choć muzycy współpracowali ze sobą już od 2012 r. Pod koniec 2019 r. Zespół wydał debiutancką płytę pt. Halny. Niestety pandemia znacząco wyhamowała działalność tej grupy muzycznej. W 2021 r. wrócili z nowymi pomysłami i inspiracjami w nieco odświeżonym składzie. Pięć osobowości, pięć instrumentów, pasja i chęć do działania. Muzyka, tworzona przez Gooroleske to mieszanka pop-rock-folk z elementami elektroniki. Cała twórczość to hybryda osobowości, doświadczeń, korzeni i wspólnego docierania muzyków. Podczas koncertów zespół wykonuje głównie autorski materiał, od czasu do czasu zaskakując odbiorcę ciekawymi aranżacjami znanych i lubianych utworów.

Zespół tworzą:
Szymon Bełciak - wokal i skrzypce,
Maciej Piotrowicz - gitara elektryczna,
Dawid Buras - instrumenty klawiszowe i sample,
Krzysztof Ogórek - gitara basowa,
Paweł Święs - perkusja

Chłopaki ze sporym bagażem muzycznym i licznymi sukcesami na scenach w Polsce i za granicą. Do ostatnich sukcesów należy zdobycie Nagrody Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Talentów Muzycznych im. Alexa Popka w Kluczborku.

Daria Zawiałow, godz. 21.30 - Śpiewa, pisze teksty i komponuje. Występowała na szacownym festiwalu w Opolu i między gwiazdami międzynarodowego Orange WarsawF estivalu. W marcu 2017 r. ukazał się debiutancki album Darii Zawiałow "A kysz!". Wokalistka była autorką wszystkich tekstów i współkompozytorką każdego utworu. Przebojową poprockową muzykę nagrał z nią klasyczny zespół z gitarą, basem, perkusją i klawiszami. To właśnie ta płyta "A kysz!" zdobyła tytuł fonograficznego debiutu roku 2017. W 2018 r. Daria Zawiałow zdobyła dwa Fryderyki. Dużym sukcesem okazała się współpraca Zawiałow z raperem Quebonafide. W październiku 2019 została nominowana do nagród MTV Europe Music Awards 2019 w kategorii Najlepszy polski wykonawca Piosenkarka wzięła gościnny udział w nagraniu utworu „Bubbletea”, wydanego na płycie „Romantic Psycho” z 2020 roku. Teledysk do utworu w serwisie Youtube zebrał ponad 22 miliony wyświetleń. W tym samym roku Zawiałow weszła w skład Męskie Granie Orkiestra wraz z Królem i Igo. Razem stworzyli singiel promujący edycję 2020 trasy Męskie Granie zatytułowany „Świt”. Jej druga autorska płyta przyniosła jej wyróżnienie w kategorii album – pop alternatywny. Uznanie dla jej twórczości podkreśla też cała lista nominacji do Fryderyków 2020, między innymi w kategoriach autor roku, utwór roku (za "Nie dobiję się do ciebie"), teledysk roku ("Szarówka"), a także nagroda publiczności - przebój roku ("Hej hej").

11 czerwca:
ColdFire, godz.18.30 - zaczęło swoją zabawę z muzyką od grania coverów, między które wplatali coraz więcej autorskich kawałków. Podczas pandemii powstało wiele autorskich utworów a pod koniec 2020 roku ukształtował się skład zespołu i wtedy to narodził się "ColdFire". Występowali na wspólnej scenie z takimi artystami i zespołami jak Pajujo, DPSA, Transgresja, Harrisa, Grzegorz Majzel. Ich piosenka "Dwanaście kroków" zajęła 12 miejsce w notowaniu listy Turbo Top Antyradio, zajęła 2 miejsce w "Młodzi zdolni" Radio Nowy Świat, była w czerwcu piosenką dnia RZW, znalazła swoje miejsce w "Teleexpressie" u Marka Sierockiego, Antoś Orłoś zaprezentował
ją w WTS, a p. Marek Wiernik zaprezentował ją kilkakrotnie na antenie Radiowej Trójki.

Mayoroots, godz. 20.00 - Zespół powstał w grudniu 2020 roku z inicjatywy Filipa Ciurusia - między innymi trębacza kieleckiego zespołu Wolni Ludzie oraz Kamila Sewerzyńskiego byłego wokalisty tej grupy. Muzyka jaką grają to reggae z domieszką ragga i hiphop. Aktualnie zespół pracuje nad materiałem na debiutancki krążek i mknie w stronę wchodzącego słońca by złapać pozytywną energie do koncertowania dla Was! Laureat II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Talentów Muzycznych im. Alexa Popka.

Anna Dąbrowska, godz. 21.30 - Pierwsza Dama Polskiego Popu. Laureatka Fryderyka 2017 w kategorii Album Roku Muzyka Pop. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Dotychczas nagrała 7 płyt, z których każda uzyskał status co najmniej Platynowej: „Samotność po zmierzchu" 2004 „Kilka historii na ten sam temat" 2006 „W spodniach czy w sukience?" 2008 „Ania Movie" 2010 „Bawię się świetnie" 2012 „Dla naiwnych marzycieli" 2016 „The Best Of" 2017. Łącznie sprzedała ponad 500 000 płyt. Jest laureatką 9 Fryderyków, a także wielu innych nagród branżowych. W 2019 roku Anna Dąbrowska otrzymała honorowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego. Aktualnie Artystka pracuje nad swoją nową płytą.
Gmina Powiat kluczborski
Powiat kluczborski (województwo opolskie) utworzony został w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kluczbork. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn, Lasowice Wielkie oraz miasta: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).