Czwartek, 13 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucjana, Antoniego
Pokaż menu

Wielki sukces. Patryk Stosz zdobył tytułu Wicemistrza Polski

27 stycznia, 2021
Wielki sukces. Patryk Stosz zdobył tytułu Wicemistrza Polski

Wielki sukces. Patryk Stosz zdobył tytułu Wicemistrza Polski

Stypendysta Burmistrza Miasta Kluczborka Patryk Stosz został Wicemistrzem Polski na 84 Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym.

Tak Patryk opisuje swój sukces: „Zdobyłem tytuł Wicemistrza Polski!!!

Na ten dzień czekała cała sportowa Polska. Czekałem też ja. Walka o tytuł mistrza Polski dla każdego zawodnika i ludzi z nim związanych jest czymś wyjątkowym. Niby to tylko przełaj, niby to konkurencja nieolimpijska, ale w przygotowania do tej imprezy wszyscy wkładamy tyle samo wysiłku co do innych konkurencji. Być wicemistrzem Polski to brzmi dumnie. Gratuluję Markowi Konwie dziewiątego tytułu. Klasa sama w sobie. Gratuluję też dla Adam Żuber. Kiedy w zeszłym roku zająłem w przełajowych mistrzostwach Polski miejsce czwarte, czułem niedosyt i postanowiłem coś zmienić. Proces treningowy, nawyki żywieniowe, sposób odpoczywania - to tylko główne obszary, w których dokonałem korekt i dzięki temu dziś stanąłem na drugim stopniu podium, a ostatni sezon szosowy był najlepszym w mojej dotychczasowej karierze kolarskiej, jeśli można to tak nazwać. Ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Trafiłem na ludzi, którzy pokazali mi, że nie tylko ilość, ale przede wszystkim jakość jest kluczem w osiągnięciu zakładanych celów.
Oczywiście bardzo się cieszę, że tak dobrze zaczynam ten sezon. Nie byłoby tego sukcesu gdyby nie wsparcie wielu osób. Dziękuje przede wszystkim mojej żonie i synkowi, za to że zawsze mnie wspierają bez względu na to czy idzie mi lepiej czy gorzej. Dziękuję również za wsparcie mojej drużynie Voster ATS Team. Bardzo dziękuję też kibicom. Strasznie cieszyło mnie i niosło, kiedy tak wielu z Was dopingowało mnie dziś na trasie. Wiem, że wielu z Was kibicowało mi też przed ekranami komputerów i urządzeń mobilnych.
Również podziękowania dla Andrzej Kaiserza pomoc.
Wielkie słowa uznania kieruję również do organizatora mistrzostw. Trasa była absolutnie godna zawodów tej rangi, wszystkie szczegóły organizacyjne dopięte na ostatni guzik, nawet relacja na żywo ze wszystkich wyścigów była zapewniona. Brawo!

A dzisiejsze wicemistrzostwo Polski dedykuję mojemu koledze

Kamil Małecki, który jak wiecie jakiś czas temu uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Kamil, od chwili kiedy dowiedziałem się o nieszczęściu jakie Cię spotkało chciałem ten wyscig pojechać przede wszystkim dla Ciebie. Wiem co czułeś i co czujesz nie mogąc trenować. Ale wiem też, że będzie dobrze i jeszcze nie raz sprawisz sobie i nam wszystkim nie jedną niespodziankę podobną jak na Tour de Pologne. Dobro wraca. Szczególnie do tak dobrych ludzi jak Ty.
Teraz czas na lekkie odpuszczenie, w lutym obóz w Hiszpanii, a od początku marca pierwsze - mam nadzieję - starty szosowe do których będę przygotowany jeszcze lepiej jak w zeszłym roku. A to dzięki min. startom w przełajach.
Jeszcze raz bardzo Wam wszystkim dziękuję za słowa wsparcia"

W Mistrzostwach brali rónież udziął młodzi zawodnicy z UKS STOBRAWA KLUCZBORK. Kolarze dali z siebie wszystko, trudna i wymagająca trasa, ciężkie warunki atmosferyczne a mimo to udaje się: Marsel Pach kończy na 37/80 w kategorii junior młodszy, Tomasz Szulski 32/51, a Kacper Suslik 38 w kategorii junior. Warto również wspomnieć o zawodniku Dominik Krzyśków, który wprawdzie od stycznia jeździ w barwach innego klubu jednak cały sezon przygotowywał się z UKS Stobrawa zajmując wysoką 19/80 pozycje jako junior młodszy pierwszoroczny.

Wszystkim zawodnikiom gratulacjemy!

Zdjęcia: Konrad Staniewski, UKS Stobrawa Kluczbork

  • Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym
  • Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym
  • Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym
  • Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym
  • Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym
  • Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym
  • Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowymGmina Gmina Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).