Niedziela, 16 maja 2021r. | Imieniny: Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
Pokaż menu

W Kluczborku otworzą Punktu Szczepień Masowych przeciw COVID-19

12 kwietnia, 2021
W Kluczborku otworzą Punktu Szczepień Masowych przeciw COVID-19
UM w Kluczborku

We wtorek 13 kwietnia o godz. 10:00 zostanie otwarty Punkt Szczepień Masowych w Kluczborku. Będzie on zlokalizowany w hali sportowej będącej częścią Kampusu Sportowo – Rekreacyjnego „Stobrawa” (pod zarządem OSiR Kluczbork), przy ul. Sportowej 7 w Kluczborku. Otwarcie to nie oznacza rozpoczęcia szczepień masowych, ponieważ to jest zależne od dostępności szczepionek, których dostawa wstępnie planowana jest na 19.04.2021 r.

Podmiotem prowadzącym ten punkt jest Vital Medic Sp. z o.o., natomiast Gmina Kluczbork i Powiat Kluczborski wspierają tę inicjatywę lokalowo i organizacyjnie. Dla nas ten punkt jest bardzo ważny, ponieważ da naszym mieszkańcom możliwość szybkiego przyjęcia szczepionki przeciwko Covid-19. Tak jak już wcześniej informowałem, punkt ten, zgodnie z ustaleniami pomiędzy Vital Medic Sp. z o.o. a opolskim oddziałem NFZ, ma szczepić 400 – 600 osób dziennie, jednak możliwości organizacyjne pozwolą na zaszczepienie nawet 1200 – 1500 osób dziennie.

Wszystko zależy oczywiście od dostępności szczepionek i liczby osób chętnych do szczepienia.
Gmina Powiat kluczborski
Powiat kluczborski (województwo opolskie) utworzony został w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kluczbork. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn, Lasowice Wielkie oraz miasta: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).