Poniedziałek, 4 grudnia 2023r. | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Pokaż menu

UWAGA!!! Powiat kluczborski od soboty 19 września będzie w CZERWONEJ STREFIE.

17 września, 2020

UWAGA!!! Powiat kluczborski od soboty 19 września będzie w CZERWONEJ STREFIE.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualną listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Statystyka jest nieubłagana, powiat kluczborski mimo spadającej ostatnio liczby zakażeń, trafił do czerwonej strefy. Jest to wynikiem wystąpienia ogniska koronawirusa w DPS Gierałcice. Zmiany będą obowiązywać od soboty (19.09).
Przypisanie do czerwonej strefy oznacza dodatkowe obostrzenia m.in. nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, wydarzenia sportowe bez publiczności, zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych, w restauracjach - 1 osoba na 4 mkw, w kinach 25% publiczności, w kościołach 50% obłożenia budynku (kościoła) + obowiązek zakrywania ust i nosa, wesela - limit 50 osób.
Pełna lista obostrzeń:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow
Ministerstwo Zdrowia przypisuje co tydzień powiaty do stref oznaczonych kolorami, żeby kontrolować rozwój epidemii. Strefy są trzy: zielona, żółta i czerwona - w zależności od tego, ile osób jest chorych na terenie danego powiatu. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy. Jest jeszcze jeden kolor - niebieski. Resort oznacza nim powiaty, w których gwałtownie rośnie liczba zachorowań i są zagrożone dodatkowymi obostrzeniami.

  • 119705232_3167216549994778_3958110825861412900_o
  • czerwona strefa_1
  • czerwona strefa_2Gmina Gmina Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).