Środa, 5 października 2022r. | Imieniny: Placyda, Apolinarego
Pokaż menu

Uroczyste Obchody 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polski

15 listopada, 2021
Urząd Miejski w Kluczborku / Google Maps Urząd Miejski w Kluczborku / Google Maps

Uroczyste Obchody 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polski

11 listopada 2021 r. odbyły się uroczystości uświetniające 103 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ PAŃSTWO POLSKIE.
O godz. 10.00 na Cmentarzu Komunalnym pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego przedstawiciele władz, środowisk kombatanckich, stowarzyszeń oraz instytucji gminnych i powiatowych przy dźwiękach werbli złożyli kwiaty i zapalili znicze. Oprawę uroczystości zapewnili żołnierze Jednostki Wojskowej 2286 oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chocianowic. Po uroczystościach na cmentarzu wszyscy zebrani udali się na mszę świętą w intencji Ojczyzny, która odbyła się o godz. 11.00 w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku.

Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości w Gminie Kluczbork była uroczysta Gala, która odbyła się o godzinie 16.30 w hali OSiR. Uroczystego otwarcia gali dokonał  Burmistrz Kluczborka Pan Jarosław Kielar, podkreślając doniosłość i wagę, jakie Święto Odzyskania Niepodległości ma dla Polaków. Następnie, wręczone zostały medale Zasłużony dla Kluczborka. Ten zaszczytny tytuł otrzymali: Piotr Grabuś, Andrzej Kowalik oraz Waldemar Sosin. W dalszej części wręczono odznaczenia osobom zasłużonym dla środowisk kombatanckich. Następnie wręczono Kluczborskie Baszty 2021, stypendia dla uczniów i sportowców oraz nagrody dla osób promujących miasto i gminę Kluczbork. Oprawę artystyczną gali przygotowało Kluczborskie Centrum Kultury, a zwieńczył ją występ Hanny Banaszak.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na: www.facebook.com/Kluczbork

oraz na: www.facebook.com/powiatkluczborski
Gmina Gmina Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).