Sobota, 15 maja 2021r. | Imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora
Pokaż menu

Punkt Szczepień Masowych nie wystartuje w tym tygodniu

19 kwietnia, 2021

Punkt Szczepień Masowych nie wystartuje w tym tygodniu

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, szczepienia w kluczborskim Punkcie Szczepień Masowych najprawdopodobniej nie rozpoczną się w tym tygodniu. Możemy się jedynie domyślać, że wynika to z braku odpowiedniej ilości szczepionek, ale jesteśmy zawiedzeni takim obrotem sprawy, ponieważ bardzo liczyliśmy na zapowiadane przez Rząd przyspieszenie programu szczepień.
Jeszcze w marcu szpital Vital Medic pozyskał informację o potrzebie utworzenia punktów szczepień masowych w każdym regionie. Podjęliśmy zatem szybkie, konkretne i skuteczne działania, aby taki punkt uruchomić na hali będącej częścią Kampusu Stobrawa. Zgodnie z ustaleniami z Opolskim Oddziałem NFZ mieliśmy być gotowi na 12. kwietnia a codziennie miały być szczepione setki osób. Punkt był gotowy na czas, wyposażony we wszystkie niezbędne meble, sprzęty, instalacje. Jednak na kilka dni przed planowanym otwarciem otrzymaliśmy informację, że szczepionki dotrą nie wcześniej niż 19. kwietnia. Punkt został zgłoszony do NFZ i system zapisu na szczepienia, prowadzony przez NFZ, rozpoczął zapisy na szczepienia właśnie w tym nowo utworzonym punkcie. W ciągu kilku pierwszych dni zapisało się ponad 700 osób.
Organizacyjnie byliśmy i jesteśmy gotowi aby szczepić nawet 1200 – 1500 osób dziennie. Jednak zabrakło szczepionek. Jest nam z tego powodu bardzo przykro, tym bardziej, że nikt tak naprawdę nie wie kiedy nasz punkt będzie mógł zacząć spełniać swoją rolę. Mamy jednak nadzieję, że odpowiednia ilość dawek dotrze do nas w możliwie krótkim czasie. Osoby już zapisane na szczepienia zostaną poinformowane o wyznaczeniu nowego terminu.
  • Punkt szczepień masowych
  • Punkt szczepień masowych
  • Punkt szczepień masowych
  • Punkt szczepień masowychGmina Gmina Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).