Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Nowe boisko sportowe w Kuniowie

07 września, 2022
Nowe boisko sportowe w Kuniowie

1 września Fundacja 4F Pomaga otworzyła drugie boisko w ramach programu „W zasięgu sportu”. Boisko wielofunkcyjne powstało w Publicznej Szkole Podstawowej z OP im. Bł. Jana Pawła II w Kuniowie. Otwarcie obiektu odbyło się podczas rozpoczęcia roku szkolnego. W wydarzeniu udział wzięli zawodnicy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki: Dawid Tomala, Paulina Wal i Aleks Stokłosa.

Kuniów to niewielka miejscowość położona w województwie opolskim, niedaleko Kluczborka. Szkoła mieści się w pięknym ceglanym budynku. Jednak placówce brakowało dotąd nowoczesnego boiska, na którym uczniowie mogliby rozwijać swoje sportowe pasje. Pomimo braku infrastruktury sportowej kadra nauczycielska organizowała szereg aktywności sportowych i ogólnorozwojowych dla swoich uczniów.

Dwadzieścia pięć lat temu rodzice uczniów oraz strażacy z OSP w Kuniowie w czynie społecznym wykonali przy szkole boisko asfaltowe, ale po wielu latach użytkowania stało się ono niebezpieczne, gdyż miało nierówną, zniszczoną nawierzchnię. Przestaliśmy z niego korzystać i od dłuższego czasu staraliśmy się o pozyskanie funduszy na budowę nowego mówi Barbara Hyży, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej z OP im. Bł. Jana Pawła II w Kuniowie.

Aby dać swoim uczniom więcej możliwości, szkoła zgłosiła się i wygrała II edycję programu „W zasięgu sportu” Fundacji 4F Pomaga. Celem projektu jest tworzenie nowoczesnych boisk szkolnych. Prace remontowe rozpoczęły się już w trakcie wakacji. Nowe boisko wielofunkcyjne było dla dzieci niespodzianką.

Wygranie II edycji programu jest dla nas spełnieniem marzeń i ukoronowaniem naszych starań. Jesteśmy dumni z posiadania nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego, które wykorzystamy do naszych innowacyjnych działań wpływających na podniesienie sprawności psychicznej i fizycznej naszych uczniów dodaje Barbara Hyży.
Gmina Powiat kluczborski
Powiat kluczborski (województwo opolskie) utworzony został w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kluczbork. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn, Lasowice Wielkie oraz miasta: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).