Środa, 28 września 2022r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka
Pokaż menu

Informacja o uzyskanym dofinansowaniu na usunięcie azbestu

25 listopada, 2021

Informacja o uzyskanym dofinansowaniu na usunięcie azbestu

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu ogłosił w czerwcu 2021r. nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć zgodnych z gminnymi programami usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na terenie województwa opolskiego. Kwota dofinansowania przedsięwzięcia wynosi do 70% kosztów kwalifikowanych, niezbędnych do osiągnięcia efektu ekologicznego obejmujących: demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest.

Gmina Kluczbork po raz piąty wzięła udział w konkursie i otrzymała dofinansowanie na zadanie pn. „Unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Kluczbork w 2021 roku”. Dnia 8 listopada 2021r. podpisano umowę dotacji Nr 515/2021/G-24/OZ-ZOA/D pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu a Gminą Kluczbork.

Całkowity koszt zadania netto wyniósł 24.440,72zł, z czego:

  • 5.987,98zł pochodzi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
    i Gospodarki Wodnej w Opolu.
  • 8.554,25zł – pochodzi ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
    i Gospodarki Wodnej.
  • 9.898,49zł – pochodzi ze środków własnych beneficjentów końcowych.

Wymienione wyżej zadanie, w imieniu Gminy Kluczbork, zrealizowane zostało przez firmę REVOL Sp. z o.o. sp.k., ul. Senatorska 21/30-31, 93-192 Łódź. Prace polegały na demontażu, zbieraniu, transporcie i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest.

Odpady niebezpieczne usunięto z terenu 24 nieruchomości, na których znajdowało się 33,926Mg (ton) odpadów zawierających azbest. 

drukuj (Informacja o uzyskanym dofinansowaniu na usunięcie azbestu)

  • wfoś
  • nfośGmina Gmina Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).