Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

2024-04-12 Posadź drzewo z leśnikami!

12 kwietnia, 2024

Posadź drzewo z leśnikami!

Wielkie Narodowe Sadzenie Drzew: Akcja #sadziMY Powraca!

Z wielką radością ogłaszamy powrót szóstej edycji akcji #sadziMY - ogólnopolskiego wydarzenia, które ma na celu posadzenie drzewa z leśnikami. Tegoroczna edycja odbędzie się 12 kwietnia 2024 roku, a inicjatywa została zorganizowana z okazji stulecia istnienia Lasów Państwowych. Już teraz można zgłosić swoje uczestnictwo i wesprzeć to ekologiczne przedsięwzięcie!

Dołącz do Nas!

Zachęcamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w szóstej edycji akcji #sadziMY, która odbędzie się 12 kwietnia 2024 roku w godzinach od 09:00 do 15:00. Leśnicy będą rozdawać sadzonki nieodpłatnie, a wszyscy uczestnicy będą mogli otrzymać swoje drzewko oraz wziąć udział w ekologicznej inicjatywie.

Gdzie Znaleźć Sadzonki?

Sadzonki będzie można odebrać pod siedzibą Nadleśnictwa Kluczbork przy ul. Mickiewicza 8 w Kluczborku. W ramach akcji dostępne będą gatunki takie jak sosna zwyczajna, dąb szypułkowy oraz buk zwyczajny.

Cele Akcji i Jej Znaczenie dla Środowiska

Obecność lasów i drzew w naszym otoczeniu ma nieoceniony wpływ na jakość powietrza, regulację klimatu, oczyszczanie atmosfery oraz zachowanie równowagi ekosystemów. Drzewa pełnią kluczową rolę w produkcji tlenu, retencji wody, zapewnieniu siedlisk dla różnorodności biologicznej oraz poprawie walorów krajobrazowych. Dlatego też sadzenie drzew staje się nie tylko ekologicznym obowiązkiem, ale również okazją do zaangażowania się w ochronę środowiska i dbania o naszą planetę.

Pozytywny Wpływ na Zdrowie i Dobrostan Społeczności

Drzewa mają również korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Poprawiają jakość powietrza, obniżają poziom stresu, poprawiają nastrój oraz zachęcają do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Dlatego też sadzenie drzew to nie tylko troska o środowisko, ale również o zdrowie i dobre samopoczucie społeczności.

Wsparcie dla Akcji

Serdecznie zachęcamy wszystkie instytucje, firmy oraz osoby prywatne do wsparcia akcji #sadziMY. Działając razem, możemy stworzyć piękniejszą i bardziej zieloną przyszłość dla naszej planety!

  • sadzimy
  • Jak posadzic drzewko glowneGmina Gmina Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).