Środa, 6 grudnia 2023r. | Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Pokaż menu

2023-09-25 X Jubileuszowy Kluczborski Bieg Przełajowy „O ZŁOTĄ BARĆ”, IV Rajd Nordic Walking

25 września, 2023
Urząd Miejski w Kluczborku / Google Maps Urząd Miejski w Kluczborku / Google Maps

Święto Sportu w Kluczborku – X Jubileuszowy Kluczborski Bieg Przełajowy „O ZŁOTĄ BARĆ”, IV Rajd Nordic Walking i Bieg Małego Mistrza z okazji 770-lecia Kluczborka za nami!

Miniona niedziela 24 września 2023r. zapisze się w naszej pamięci jako dzień wyjątkowy, pełen energii i sportowej pasji. Rekordowa liczba prawie 400 startujących w biegu i marszu świętowało dekadę biegu i 770-lecie Kluczborka.

 Start!

Start Rajdu Nordic Walking o godzinie 11:00 był momentem, w którym sportowcy wyruszyli w trasę, gotowi do zdobywania kilometrów i przełamywania własnych rekordów. Niespełna dwie godziny później, o godzinie 13:00, wystartowali biegacze, by zmierzyć się z wyzwaniem na trasach 5 km i 10 km.

Wyniki biegu i marszu NW: https://www.zmierzymyczas.pl/wyniki.html

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/Kluczbork/posts/pfbid0R9r4dhEDioUQ47Jr3bA3d8Db91v7T8Lt2MDbsc3ieS2tok3Gctpg2wpPzUpKHhVkl

 

 

Pakiet Startowy i Medale

Każdy uczestnik biegu otrzymał wyjątkowy pakiet startowy, który zawierał workoplecak, słoiczek miodu z Pasieki Zarodowej w Maciejowie, notes upamiętniający 770-lecie oraz „Zdrowy Baton” i sok cold press, specjalnie przygotowany na ten dzień przez firmę Fit Catering. Ale to nie koniec! Każdy, kto ukończył bieg, może dumnie nosić swój pamiątkowy medal 770-lecia wybity specjalnie na tę okazję.

Bieg Małego Mistrza

W trakcie wydarzenia odbył się także Bieg Małego Mistrza, zorganizowany przez Administrację Oświaty. Bieg zgromadził przedszkolaków zgłoszonych przez przedszkola z Gminy Kluczbork o godzinie 11:15. Młodzi sportowcy pokazali, że pasja do biegania może zaczynać się od najmłodszych lat!

Wielkie Wręczenie Nagród

Niezwykle emocjonującym momentem było wręczenie pucharów i nagród przez Burmistrza Miasta Kluczborka Jarosława Kielara, oraz Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzeja Olecha.

Podczas wczorajszego wydarzenia był obecny również Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, który ufundował vouchery dla najlepszych Mieszkańców Województwa Opolskiego. To kolejny dowód na to, że sport łączy nasze społeczności i motywuje do osiągania wybitnych wyników.

Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek! Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Sitnik ufundował specjalną statuetkę dla najstarszego zawodnika, podkreślając, że w wiek sporcie nie jest decydującym elementem. Najstarszy biegacz miał 79 lat i 15 dni!  

Dodatkowe Nagrody

Sponsorzy: firma Siegenia i Aspöck, ufundowali również nagrody dla swoich pracowników, którzy stanęli na podium. Firma Fit Catering ufundowała vouchery dla najlepszych mieszkanek i mieszkańców Gminy Kluczbork.

Po dekoracji zwycięzców odbyło się losowanie nagród przygotowanych przez Urząd Miejski w Kluczborku oraz naszych sponsorów.

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy sprawili, że ten dzień był niezapomniany. Dziękujemy mieszkańcom Kluczborka za gorący doping, który dodawał naszym sportowcom skrzydeł.

Serdeczne podziękowania należą się całemu zespołowi Ośrodka Sportu i Rekreacji, Wydziałowi Promocji, sympatycznym dziewczynom z Urzędy Miejskiego, klasie policyjnej z Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku wraz z opiekunem Rafałem Panaszkiem, oraz jednostkom OSP z gminy Kluczbork za zabezpieczenie trasy. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację biegu serdecznie dziękujemy

Organizatorzy i Partnerzy

To wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia Gminy Kluczbork i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kluczborku. Dziękujemy także Kluczborskiej Grupie Biegowej i Żądło Nordic Walking Kluczbork - sekcji Kluczborskiej Grupy Biegowej za ich wkład w organizację.

Sponsorzy

Ogromne podziękowania dla naszych sponsorów: Siegenia, Aspöck oraz Fit Catering, którzy wsparli nasze wydarzenie.

To był dzień pełen sportowej pasji i wyjątkowych osiągnięć. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych sportowych wyzwań!
Gmina Gmina Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).