Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

2023-08-09 Modernizacja infrastruktury społecznej na obszarach wiejskich w Gminie Kluczbork

09 sierpnia, 2023
  • logotypy

Modernizacja infrastruktury społecznej na obszarach wiejskich w Gminie Kluczbork

W związku ze złożonym przez Gminę Kluczbork Wnioskiem o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych nr Edycja3PGR/2021/3262/PolskiLad, dnia 6 czerwca 2023r. na podstawie decyzji Prezesa Rady Ministrów udzielono Promesy finansowej na Inwestycję pn. „Modernizacja infrastruktury społecznej na obszarach wiejskich w Gminie Kluczbork”.

Zakres projektu obejmować będzie przebudowę i rozbudowę wraz z remontem świetlic wiejskich w Smardach Górnych oraz Krzywiźnie.

Zadanie polegać będzie na rozbudowie i przebudowie zaplecza kuchennego zgodnie z obowiązującymi przepisami, remoncie sali  głównej oraz przystosowaniu do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Termomodernizacji budynków (wymiana stolarki, docieplenie posadzek, ocieplenie ścian) wraz  z wymianą źródła ciepła na paliwo stałe na ekologiczną pompę ciepła. Przebudowa i termomodernizacja pozwolą na prowadzenie przez cały rok zajęć integracyjnych dla dzieci, spotkań dla mieszkańców, organizację imprez itp.

Ponadto w ramach tego projektu planowane jest zamontowanie instalacji gazowej w świetlicy w Kujakowicach Dolnych oraz w Bogacicy.

W świetlicy w Kujakowicach Dolnych zaplanowana jest budowa instalacji gazu na zewnątrz budynku świetlicy wiejskiej wraz z naziemnym zbiornikiem gazu, natomiast do budynku świetlicy w Bogacicy zostanie doprowadzony gaz ziemny z sieci.

Planowana data zakończenia inwestycji: 16.07.2024 r.,

Wartość ogółem projektu: 2.119.176,80 zł w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: 1.600.000,00 zł.

  • tablica informacyjnaGmina Gmina Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).