Wtorek, 6 grudnia 2022r. | Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Pokaż menu

2022-11-14 Zasłużeni dla Kluczborka 2022

14 listopada, 2022

Zasłużeni dla Kluczborka 2022

Podczas uroczystej gali z okazji Narodowego Święta Niepodległości już po raz 22 przyznano medale Zasłużony dla Kluczborka. Od 1999 roku otrzymało to zaszczytne odznaczenie 56 osób, do tego grona dołączyły kolejne dwie Maria Lepsy oraz Ryszard Błaszków. Medale Zasłużony dla Kluczborka wręczyli Janusz Kędzia - Przewodniczący Rady Miejskiej w Kluczborku oraz Jarosław Kielar - Burmistrza Kluczborka.

Maria Lepsy
Maria Lepsy jest związana z Bażanami, w których mieszka i gdzie sprawuje funkcję sołtysa od 1998, a więc ponad 20 lat.  W pracy ze społecznością wiejską wykazuje się dużym zaangażowaniem i efektywnym działaniem. Współorganizator dożynek wiejskich i gminnych, propagator ekologii i rozwoju wsi. Pracę w „Małej Ojczyźnie” – Bażanach przeniosła na teren Gminy Kluczbork, zostając radną miejską kolejno w latach 2002, 2006, 2014. Przez trzy kadencje Pani Maria wyróżniała się inicjatywą poprawiającą infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, ekologiczną terenów wiejskich propagując przydomowe oczyszczalnie ścieków. W ostatnim czasie mocno wspomaga rzeczowo i materialnie uchodźców z Ukrainy, organizując im miejsce pobytu.

Ryszard Błaszków
Ryszard Błaszków urodzony w Kluczborku, jest Doktorem Nauk Technicznych w zakresie inżynierii środowiska oraz magistrem ekonomii w zakresie polityki i ekonomiki. W zakładzie produkcyjnym dawnej Śląskiej Fabryki Drożdży i Wódek, a obecnie Lesaffre Polska S.A. w Wołczynie pracował od 1977 roku aż do przejścia na emeryturę w roku 2018. Od 1992 roku jest Przewodniczącym Krajowej Rady Drożdżownictwa w Polsce. Za swoją działalność i zaangażowanie społeczne otrzymał liczne odznaczenia, a do najważniejszych należą: Brązowy i Srebrny Krzyż Zasługi Dla Pożarnictwa oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. 
Choć pan Ryszard Błaszków swoją karierę zawodową związał z zakładem ulokowanym w Wołczynie, to jednak jego osoba jest nierozerwalnie związana z Kluczborkiem, w którym mieszka. Jego działalność społeczna i charytatywna przyniosła nieocenione wsparcie mieszkańcom Kluczborka i wielu kluczborskim organizacjom. Kluby sportowe zawsze mogły liczyć na pomoc ze strony kierowanej przez pana Ryszarda Błaszkowa firmy. 

  • Zasłużeni dla Kluczborka 2022
  • Zasłużeni dla Kluczborka 2022
  • Zasłużeni dla Kluczborka 2022
  • Zasłużeni dla Kluczborka 2022Gmina Gmina Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).