Wtorek, 29 listopada 2022r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

2022-10-28 Odsłonięcie masztu postawionego w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”

28 października, 2022

Odsłonięcie masztu postawionego w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”

11 listopada 2022r. o godzinie 9:00 rozpoczną się pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na cmentarzu w Kluczborku uroczystości związane z obchodami rocznicowymi odzyskania przez Polskę niepodległości. W ich trakcie odbędzie się pierwsze wciągnięcie flagi narodowej na maszt postawiony w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. Na uroczystości  rocznicowe serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Kluczbork.

Projekt „Pod biało-czerwoną” jest realizowany pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego i ma na celu godne upamiętnienie zwycięstwa Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką z Bitwie Warszawskiej w 1920 roku.

Koszty zakupu oraz instalacji masztu wraz z tablicą informacyjną wyniosły 9100 złotych, z czego7995 złotych zostało sfinansowane z budżetu państwa.

  • pod biało czerwonąGmina Gmina Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).