Sobota, 3 grudnia 2022r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Pokaż menu

2022-10-11 KOMUNIKAT nr 2 w sprawie jakości wody we wsi Bażany oraz przysiółku Wawrzyńcowski

11 października, 2022
Urząd Miejski w Kluczborku / Google Maps Urząd Miejski w Kluczborku / Google Maps

KOMUNIKAT nr 2 w sprawie jakości wody we wsi Bażany oraz przysiółku Wawrzyńcowski

KOMUNIKAT nr 2 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kluczborku z dnia 11 października 2022 r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kluczborku informuje, że w badaniach kontrolnych jakości wody z wodociągu KLUCZBORK,
zaopatrującego wsie na odcinku Bażany - przysiółek Wawrzyńcowski) nie stwierdzono obecności bakterii grupy coli, bakterii Escherichia coli oraz enterokoków kałowych.

Woda jest przydatna do spożycia

Jakość wody pod względem mikrobiologicznym w badanym zakresie spełnia wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 07.12.2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., poz. 2294).

Czasowo do sieci wodociągowej podawany jest środek dezynfekujący, tj. podchloryn sodu, w ilości gwarantującej utrzymanie w sieci chloru wolnego na poziomie nie wyższym niż 0,3 mg/l. Może to spowodować nieznaczne zmiany zapachu i smaku wody, co nie stanowi to zagrożenia dla zdrowia ludzi.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kluczborku
Gmina Gmina Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).