Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r. | Imieniny: Ludwiny, Waclawy, Anastazji
Pokaż menu

ZMIANY W SPOSOBIE SZACOWANIA SUSZY ROLNICZEJ 2023 r.

26 lipca, 2023
ZMIANY W SPOSOBIE SZACOWANIA SUSZY ROLNICZEJ 2023 r.

Burmistrz Byczyny informuje, że w związku z wykazaniem wystąpienia suszy na terenie gminy Byczyna przez System Monitoringu Suszy Rolniczej w Puławach oraz wprowadzonymi zmianami w sposobie szacowania strat spowodowanych suszą zainteresowani producenci rolni mogą składać wnioski o szacowanie szkód powstałych w uprawach rolnych w wyniku suszy rolniczej.

Należy pamiętać, że nadal podstawowym obowiązkiem producenta rolnego i podstawą oszacowania jest złożenie wniosku o szacowanie szkód w aplikacji suszowej „Zgłoś szkodę rolniczą”, dostępnej na stronie: https://aplikacje.gov.pl/app/susza/#/campaign, a szacowanie przez Komisję strat w uprawach jest jedynie opcjonalne.

Wniosek złożony o oszacowanie szkód tylko przez Komisję, nie pozwoli na otrzymanie wsparcia – obowiązkowo należy dokonać zgłoszenia  w aplikacji.

Wnioski należy składać na drukach urzędowych dostępnych na stronie internetowej lub w Urzędzie Miejskim w Byczynie, pok. 27 (II piętro).

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu /77/ 413 41 50 wew. 27, 30.

 

PDFWniosek o oszacowanie strat.pdf (1,31MB)

https://susza.iung.pulawy.pl/wykazy/2023,1604013/

 

 

 
Gmina Gmina Byczyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).