Środa, 6 grudnia 2023r. | Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Pokaż menu

Uwaga! Mamy czerwoną strefę!

18 września, 2020
Uwaga! Mamy czerwoną strefę!

Gmina Byczyna informuje:

Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualną listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Statystyka jest nieubłagana, powiat kluczborski mimo spadającej ostatnio liczby zakażeń, trafił do czerwonej strefy. Jest to wynikiem wystąpienia ogniska koronawirusa w DPS Gierałcice. Zmiany będą obowiązywać od soboty (19.09). Z powiatów województwa opolskiego do strefy żółtej zakwalifikowany został powiat głubczycki, a do strefy zagrożonej powiat opolski.

mapka_czerwona.jpeg

Przypisanie do czerwonej strefy oznacza dodatkowe obostrzenia m.in. nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, wydarzenia sportowe bez publiczności, zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych, w restauracjach - 1 osoba na 4 mkw, w kinach 25% publiczności, w kościołach 50% obłożenia budynku (kościoła) + obowiązek zakrywania ust i nosa, wesela - limit 50 osób.

Pełna lista obostrzeń:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

Ministerstwo Zdrowia przypisuje co tydzień powiaty do stref oznaczonych kolorami, żeby kontrolować rozwój epidemii. Strefy są trzy: zielona, żółta i czerwona - w zależności od tego, ile osób jest chorych na terenie danego powiatu. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy. Jest jeszcze jeden kolor - niebieski. Resort oznacza nim powiaty, w których gwałtownie rośnie liczba zachorowań i są zagrożone dodatkowymi obostrzeniami.

sanepid_tabela.jpeg
Gmina Gmina Byczyna

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).