Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny
Pokaż menu

Program Ciepłe Mieszkanie – możliwość wymiany źródła ciepła w lokalach mieszkalnych budynków wielorodzinnych

06 grudnia, 2023

111111z126_nowy-szablon_NFOSiGW_Cieple_Mieszkanie_Program_1920x1080px_v1-03-5-1-1024x576.png

slajd_2_20_09-3-1024x576.png

Informujemy, że uruchomiony został program priorytetowy „Ciepłe Mieszkanie”, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów oraz gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródła ciepła i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.

O dofinansowanie ubiegać się mogą:

  1. osoby fizyczne posiadające tytuł prawny do lokalu mieszkalnego znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym wynikający z:
  • prawa własności,
  • ograniczonego prawa rzeczowego,
  • najmu lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Byczyna (lokal komunalny), znajdującego się w budynku w którym wszystkie lokale nie są komunalne,
  1. wspólnoty mieszkaniowe obejmujące od 3 do 7 lokali mieszkalnych.

Dofinansowanie można otrzymać na demontaż wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe służących do ogrzewania lokalu mieszkalnego oraz:

a) zakup i montaż pompy ciepła powietrze/woda, pompy ciepła typu powietrze/powietrze, kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, kotła zgazowującego drewno o podwyższonym standardzie lub ogrzewania elektrycznego,

b) podłączenie lokalu mieszkalnego do efektywnego źródła ciepła w budynku.

Wraz z wymianą nieefektywnego źródła ciepła można dodatkowo: wykonać instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymienić okna i drzwi, wykonać wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, wykonać dokumentację projektową.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Programie prosimy o złożenie deklaracji w Urzędzie Miejskim w Byczynie ul. Rynek 1, 46-220 Byczyna  w terminie do dnia 29 grudnia 2023 r.

Druki deklaracji można pobrać w Urzędzie Miejskim w Byczynie, pokój nr 25 i 27 lub ze strony internetowej https://byczyna.pl/7060/strona-glowna.html- zakładka Aktualności.

Dodatkowe informacje udzielane są w Referacie Budownictwa, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Byczynie.

Wypełnienie deklaracji nie jest zobowiązaniem do udziału w Programie, a jej złożenie nie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie dofinansowania czy też z przyznaniem dofinansowania. Uzyskanie dotacji przez mieszkańca nastąpi po ewentualnym otrzymaniu przez Gminę Byczyna środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Więcej informacji dotyczących Programu "Ciepłe Mieszkanie" znajduje się na stronie internetowej: https://www.wfosigw.opole.pl/oferta/cieple-mieszkanie/

 

PDFDeklaracja_Ciepłe mieszkanie_wzór1.pdf (840,15KB)

 
Gmina Gmina Byczyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).