Czwartek, 9 grudnia 2021r. | Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny
Pokaż menu

Nowy autobus dla Gminy Byczyna

12 października, 2021

11 października 2021 r. odbyło się oficjalne przekazanie fabrycznie nowego autobusu MERCUS zakupionego przez Gminę Byczyna przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Koszt zakupu autobusu wyniósł 329 640,00 zł, z czego ze środków PFRON Gmina Byczyna otrzymała dofinansowanie w wysokości 230 748,00 zł.

Autobus służy do przewozu uczniów niepełnosprawnych na zajęcia do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Kluczborku oraz uczestników na zajęcia terapeutyczne w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kluczborku z filią w Kuniowie i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kluczborku.

Burmistrz Byczyny w imieniu swoim własnym i mieszkańców gminy Byczyna składa serdeczne podziękowania Opolskiemu Oddziałowi PFRON, Powiatowi Kluczborskiemu oraz PCPR w Kluczborku.

W przekazaniu samochodu uczestniczyli: Dyrektor Oddziału Opolskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Łukasz Żmuda, Wicestarosta Kluczborski Lesław Czernik, Dyrektor PCPR w Kluczborku Iwona Rudnicka-Hrynyszyn, Zastępca Burmistrza Renata Marzec i Sekretarz Gminy Jakub Goliński.


 

BUS-01.jpeg
BUS-02.jpeg
Gmina Gmina Byczyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).