Niedziela, 29 stycznia 2023r. | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Pokaż menu

Nabór wniosków na zadanie pn. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej na terenie Gminy Byczyna”

05 stycznia, 2023
Widok z wieży ratuszowej / MOs810 - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Widok z wieży ratuszowej / MOs810 - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W związku z planowanym przystąpieniem Gminy Byczyna do programu  priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapraszam zainteresowanych producentów rolnych, którzy posiadają odpady pochodzące z działalności rolniczej takie jak: folia rolnicza, siatka do owijania balotów, sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach, opakowania typu Big Bag do składania wniosków o dofinansowanie zadania pn. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej na terenie Gminy Byczyna”

w terminie do dnia 28 lutego 2023 r. w Urzędzie Miejskim w Byczynie, ul. Rynek 1,  46-220 Byczyna osobiście lub korespondencyjnie (decyduje data stempla).

Wnioskodawcy zobowiązani są również do złożenia wraz z wnioskiem oświadczenia o pomocy de minimis.

W przypadku, gdy wniosek Gminy Byczyna nie zostanie zakwalifikowany  do realizacji- zadanie nie będzie realizowane.

Wszystkie wymienione odpady muszą być posegregowane według rodzaju.

 

Nie będą zbierane opakowania po środkach ochrony roślin.

 

W ramach realizacji przedsięwzięcia rolnicy we własnym zakresie zobowiązani będą dostarczyć wyżej wymienione odpady pochodzące z produkcji rolniczej do miejsca wskazanego przez Gminę. Planowany termin odbioru odpadów to I półrocze 2023 roku. Kosztem kwalifikowanym przedsięwzięcia, zgodnie z wytycznymi NFOŚiGW będą wyłącznie koszty transportu z miejsca wskazanego przez Gminę Byczyna do zbierania odpadów pochodzących od rolników oraz odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z foli rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach oraz typu Big Bag. Intensywność dofinansowania to dotacja do 100% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 500,00 zł za 1 tonę usuwanych odpadów.

            Podatek VAT nie stanowi kosztu kwalifikowanego przedsięwzięcia.

 

                                                                                                                                    Burmistrz Byczyny

                                                                                                                                    /-/ Iwona Sobania

 

DOCXwniosek o udzielenie dotacji-odpady rolnicze.docx (28,41KB)

PDFZałącznik nr 1- oświadczenie o otrzymaniu pomocy de minimis.pdf (105,28KB)

PDFZałącznik nr 2- oświadczenie o pomocy de minimis.pdf (56,39KB)

DOCXoświadczenie-rolnicy 75 ha i więcej.docx (13,39KB)
Gmina Gmina Byczyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).