Poniedziałek, 9 września 2024r. | Imieniny: ?cibora, Sergiusza, Piotra
Pokaż menu

18. Dni Kultury Niemieckiej

29 września, 2021

Koncerty, warsztaty, wystawy czy spotkania – to wydarzenia przygotowane w ramach 18. Dni Kultury Niemieckiej dla mieszkańców województwa Opolskiego. Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim wraz z partnerami zaprasza w październiku na kulturalną ucztę duchową.

Oficjalna inauguracja odbędzie się 8 października w Filharmonii Opolskiej koncertem Filharmoników Opolskich pod batutą Yaroslava Shemeta. Jednak pierwsze wydarzenie będzie miało miejsce już 01.10.2021. W tym dniu odbędzie się spotkanie autorskie i prezentacja publikacji „Kwestia niemiecka na Górnym Śląsku”. Dni Kultury Niemieckiej zakończymy koncertem zespołu PolishBrass Trio dn. 29.10.2021. W programie tegorocznych Dni Kultury m.in. koncerty: JazzcomboOnCue, Piotr Lempa, Oskar Koziołek-Goetz & Paulina Garlińska, wystawy: „1919-1922. Spór o Górny Śląsk. Plebiscyt i podział regionu”, „W kręgu kultury niemieckiej”, „Obcy Heimat? Śląsk 1945 roku i w latach powojennych”. Organizatorzy zapraszają ponadto na spotkanie autorskie z Krzysztofem Ogioldą autorem książki: „Jubileuszowe rozmowy na 30-lecie TSKN na Śląsku Opolskim (1990-2020)” oraz wydarzenia dla dzieci i młodzieży: „Krecik jesienią - Moje kamishibai” czyli teatrzyk opowieści, Gra miejska, zajęcia biblioteczne, warsztaty plastyczne, konkurs recytatorski, debata młodzieżowa i wiele innych.

W sumie zaplanowano ponad 40 wydarzeń w 11 miejscowościach województwa opolskiego.




Gmina Powiat kluczborski
Powiat kluczborski (województwo opolskie) utworzony został w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kluczbork. W skład powiatu wchodzą gminy: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn, Lasowice Wielkie oraz miasta: Byczyna, Kluczbork, Wołczyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).