Pejzaże, które dają nadzieję


Fotograf Michał Włoch w myśl zasady zostań w domu, postanowił zabrać internautów na wirtualny spacer pełen przepięknych krajobrazów.

– Słysząc o kolejnych ograniczeniach w codziennym życiu, jak bumerang wróciły do mnie słowa, które bardzo głęboko utkwiły w mojej pamięci: „Oglądanie pejzaży, które fotografujesz daje mi nadzieję” – mówi Michał Włoch.

Przez ponad dwa lata poza kilkoma wyjątkami Michał Włoch nie publikował swoich fotografii krajobrazowych w internecie.

– W tym czasie te jednak powstawały, choć może nie w takiej ilości jak kilka lat wstecz – kontynuuje fotograf.  – Gdy w mojej głowie pojawiła się myśl o tym, by wrócić do publikowania zdjęć otworzyłem folder z opracowanymi fotografiami i zobaczyłem, że mam ich tam ponad dwadzieścia pięć.

Wał szkwałowy w Załęczańskim Parku Krajobrazowym.

Większość zdjęć zrobiona została w Załęczańskim Parku Krajobrazowym i w gminie Rudniki. W kolekcji młodego fotografa są również migawki m.in. z Tatr i Rudaw Janowickich, a i w dawno nieotwieranym archiwum też jeszcze coś się znajdzie.

Śródleśne oczko wodne w Załęczańskim Parku Krajobrazowym.

– Ta liczba pozwoli mi na systematyczne publikowanie trzech zdjęć na tydzień przez ponad dwa miesiące – mówi Michał Włoch. – Mam jednak nadzieję, że epidemia skończy się wcześniej i wszyscy jak najszybciej będziemy mogli wrócić do normalnego funkcjonowania. Póki co moją odpowiedzią na ten nietypowy czas są pejzaże, które mam nadzieję pomogą oderwać myślenie od zatrważających statystyk i opisów. Być może wprowadzą malutki promyczek nadziei do zamkniętej w czterech ścianach osoby.

Krajobrazy Michał Włoch publikuje na swoim facebookowym fanpage’u –  Lumeo Kreatywna Fotografia.

MK

Zdjęcia Michał Włoch

Wstecz Alzheimer – jak z nim żyć
Dalej Szyją maseczki dla mieszkańców gminy Kluczbork