Kolarze zdobyli sześć medali

dav

Zawodnicy UKS Stobrawa pokazali siłę na Mistrzostwach Opolszczyzny w kolarstwie przełajowym. Wywalczyli na nich sześć medali.

W niedzielę 26 stycznia w Falmirowicach odbyły się mistrzostwa Opolszczyzny w kolarskich przełajach, w których wystartowało ośmioro kolarzy z UKS Stobrawa Kluczbork. Wystąpili w trzech kategoriach wiekowych.Odnieśli ogromny sukces, potwierdzając tym samym, że Kluczbork jest potęgą kolarską na Opolszczyźnie – relacjonuje Andrzej Kobylański, prezes klubu. – Pomimo tego, że jesteśmy małym klubem, zdobyliśmy łącznie sześć medali: dwa brązowe, dwa srebrne i dwa złote.
I tak w kategorii żak Błażej Grus został wicemistrzem Opolszczyzny, a w kategorii żakini Maja Kubica zdobyła brązowy medal.
W kategorii młodzik Dominik Krzyśków został mistrzem województwa.

Najliczniej obsadziliśmy kategorię junior młodszy, gdzie wicemistrzem Opolszczyzny został Kacper Suslik, a brązowy medal zdobył Bartosz Kobylański – informuje prezes. – Czwarte miejsce zajął Mikołaj Kubica, tuż za nim uplasował się Marsel Pach. I jest to czwórka zawodników przygotowywana do majowego międzynarodowego wyścigu juniorów młodszych po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej.
Mistrzynią Opolszczyzny w kategorii juniorka młodsza została Wiktoria Podmostka.
Przed zawodami odbyła się miła ceremonia, bowiem w imieniu burmistrza Kluczborka Jarosława Kielara prezes UKS Stobrawa wręczył całej ósemce kolarzy drobne upominki z okazji ich uczestnictwa w mistrzostwach województwa.
Warto przy tej okazji nadmienić, że UKS Stobrawa, poszukując nowych młodych zawodników, otworzył szkółkę kolarską w Oleśnie.

Jednocześnie zapraszamy do klubu młodzież z terenu Kluczborka i okolic – mówi Andrzej Kobylański. – W tej sprawie można się kontaktować z trenerem Edwardem Gułajem (tel.: 784 005 831).