Zagrali dla Patrysia


Kluczborczanie jak tylko mogą, tak wspomagają 9-miesięcznego Patrysia Radwańskiego, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni i potrzebuje 9 mln zł na najdroższy lek świata. Tylko w ostatnim czasie odbyły się trzy wydarzenia dedykowane chłopczykowi.

W czwartek 16 stycznia w Kinie Bajka dla Patrysia zagrał zespół Abba Pater Music z Kalisza. Kieruje nim Jakub Tomalak, wokalista, producent muzyczny, dyrygent, kompozytor, aranżer i wykładowca akademicki.
Grupa, która kilka lat temu gościła już w Kluczborku, promując projekt pod nazwą „Psalmy Józefa”, tym razem zafundowała publiczności kolędową ucztę. Wykonała dobrze wszystkim znane i lubiane polskie kolędy oraz pastorałki, ale w nowych, bardzo ciekawych – nierzadko zaskakujących – aranżacjach, a co więcej, zaprosiła publiczność do wspólnego śpiewu.
Organizatorzy wydarzenia to kluczborskie Centrum Aktywności Lokalnej oraz firma Athletic, która jest producentem systemów scenicznych – podestów, zadaszeń, konstrukcji wystawienniczych, estradowych, scen modułowych, statywów muzycznych, a swoje wyroby sprzedaje na całym świecie. W Athleticu prace organizacyjne koordynowała Anastazja Sienkiewicz. Staramy się pomóc każdemu, jeśli tylko mamy takie możliwości, dlatego włączyliśmy się w pomoc Patrysiowi – wyjaśniał Krzysztof Skwarek, prezes firmy. – Choć dziewięć milionów to kwota bardzo duża, musi się udać. Jestem tego pewien.

W trakcie koncertu została także przeprowadzona licytacja sportowych gadżetów.

Walczymy o najdroższy lek świata i idziemy po zwycięstwo – mówiła Katarzyna Juranek-Mazurczak, kierowniczka CAL. – Ten koncert jest jednym z elementów tej walki. Wspólnie naprawdę możemy zdziałać cuda.
Na widowni zasiedli pracownicy Athletica, a także sponsorzy, którzy zadeklarowali wpłaty na rzecz Patryka Radwańskiego, a były to firmy: Smart Recycling Plastics, Ara, Neo-Garden, Gronek, Baloon, Ajer-Tech, Ocynkownia Śląsk, JM Hoist, Lumar, Instal Dom Marek Zalwert, X-Kraft, Gaja Plus, Valdex, Prefabet.
W trakcie koncertu odbyła się też licytacja fantów. Przeprowadziły ją Monika Kluf i Katarzyna Juranek-Mazurczak. Najbardziej zacięty bój toczył się o piłkę z autografem Jerzego Dudka. Jej cena wywoławcza to 200 zł – ostatecznie za pięć tys. zł wylicytował ją przedsiębiorca z Kalisza. Za tysiąc złotych „poszła” piłka do tenisa ziemnego z podpisem Agnieszki Radwańskiej, za pięćset zł rysunek Rysia stworzony specjalnie dla Patrysia. Licytowane były też: piłka z autografem Adama Nawałki, piłka do siatkówki Zaksy Kędzierzyn-Koźle oraz koszulki przekazane przez polskich sportowców. Efekt licytacji to 8,5 tys. zł, które zasiliły konto Patryka Radwańskiego.

Jesteśmy bardzo wzruszeni i wdzięczni, że możemy na Kluczbork liczyć – mówili Halina i Adam Radwańscy, dziadkowie małego pacjenta. – Nasz starszy syn, Łukasz (karateka, czołowy zawodnik Kluczborskiego Klubu Karate i kadry Polski, odnoszący sukcesy na międzynarodowych arenach – przyp. red.), obiecał, że jeśli Patryś wyzdrowieje, on z niego jeszcze zrobi mistrza świata w karate. Wierzymy, że nasz wnuczek kiedyś będzie mógł sam stanąć w tej sali i państwu podziękować za wielkie serce i hojność.
Wspomóc małego wojownika można było nie tylko podczas licytacji, ale także wrzucając datek do puszek. Podziękowaniem było wspaniałe, domowe ciasto, a kawiarenkę obsługiwały uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Kluczborku, wolontariuszki z Klubu „Pomocna Dłoń”: Aleksandra Pukała, Sandra Musiał, Olesia Polishchuk oraz Eliza Musiał wraz z nauczycielkami Agnieszką Kulbit i Aleksandrą Kot, które są opiekunkami klubu.
Swoją cegiełkę do pomocy Patrykowi dołożył UKS Mickiewicz – prezes Mariusz Łysiak zdecydował, że dochód ze sprzedaży biletów z sobotniego meczu (18 stycznia) zostanie w całości przekazany na leczenie chłopca.
Zaś w niedzielę 19 stycznia tenor Wojciech Poprawa i jego przyjaciele wystąpili w Charytatywnym Koncercie Noworocznym w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zaśpiewali najpiękniejsze melodie z oper, operetek i musicali.

MZ

Wstecz Jak powstała wagonownia
Dalej Słucha i inspiruje