Do 99 lat i powyżej stu


Już po raz ósmy odbył się Noworoczny Turniej Drużynowy w tenisie stołowym. Udział w nim wzięły pary, których suma wieku nie przekroczyła 99 lat i te powyżej 100 lat.

Organizatorem turnieju był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, a patronował mu burmistrz Gorzowa Artur Tomala.Wystartowało w nim dwadzieścia dwuosobowych drużyn, grano do trzech zwycięskich punktów – informuje Edmund Olszowy, kierownik turnieju.
W kategorii młodszej rywalizowali zawodnicy do… 99 lat.

Suma lat zawodników nie mogła przekroczyć tej liczby – wyjaśnia kierownik.
Pierwsze miejsce wywalczyła para Paweł Gąsiorowski (Cisie) i Mariusz Adamus (Rędziny). Drudzy byli zabrzanie Robert Klafczyński i Krzysztof Schaniel, trzeci Rafał Wójcik (Bytom) i Mariusz Baron (Radzionków).
Z naszych reprezentantów najlepiej zaprezentował się duet Adam Milde i Arkadiusz Młynarczyk, którzy znaleźli się tuż za podium i występowali pod egidą MGOK-u. Szóstą pozycję wywalczyli: Jacek Stańczyk i Karol Włoch (MGOK Gorzów Śląski).

A najmłodsza para pochodziła ze Szwecji i w sumie liczyła pięćdziesiąt osiem lat – dodaje Edmund Olszowy. – To Tomas i Filip Heldfrindsson.
W starszej kategorii wiekowej (100 lat i więcej) triumfowali: 1. Jerzy Ciekański (Wola Wiązowa) i Andrzej Wnęk (Częstochowa), 2. Adam Juszko i Piotr Maślanka (obaj Łódź), 3. Marian Dziewoński (Częstochowa) i Zbigniew Nocuń (Myszków). Jedyni nasi reprezentanci – Andrzej Hanas i Edmund Olszowy (MGOK Gorzów Śląski) – zajęli 5. miejsce.

Najstarsza para – Waldemar Józala i Bogdan Chmielarz – w sumie liczyła sto dwadzieścia dziewięć lat – podaje kierownik turnieju.
Zwycięskie pary otrzymały puchary, a ci z dalszych pozycji – medale.

Dla wszystkich zawodników mieliśmy też przygotowane okolicznościowe dyplomy – dodaje Edmund Olszowy.
Jak mówi Edmund Olszowy, turniej stał na dobrym poziomie, cieszył się dużym zainteresowaniem i przebiegał w sportowej atmosferze.

Kolejny przed nami, to turniej dziadka, który odbędzie się 19 stycznia – kończy kierownik turnieju.
MK

Wstecz Kolarze szlifują formę w przełajach
Dalej Ulga na dzieci, czyli jak ująć ulgę podatkową w zeznaniu rocznym