Lokalne poruszenie


Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało „pospolite ruszenie” na rzecz Julii Szczerby. Od połowy listopada w sali Ochotniczej Straży Pożarnej panie wyplatają wieńce adwentowe, by finansowo wesprzeć zbiórkę charytatywną na rzecz dziewczynki.

Sprzedaż wieńców przekroczyła oczekiwania wszystkich.

Julia urodziła się 2 miesiące temu i cierpi na rzadką chorobę – hemimelię strzałkową. Potrzeba zebrać niebagatelną kwotę 2 mln zł, a czas działa na niekorzyść.

W pomoc dla dziewczynki włączyło się wielu mieszkańców wioski.


W pomoc zaangażowali się również mieszkańcy wsi, m.in. panowie Beno oraz Mateusz Jeziorowscy, którzy podarowali gałązki do stroików, a każda z pań przygotowała mały poczęstunek, by umilić pracę.
Sprzedaż wieńców przekroczyła oczekiwania wszystkich oraz zjednoczyła lokalną społeczność.

Panie z Koła Gospodyń odwiedziła Julka z rodzicami.


Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do pomocy dziewczynce. Okazje ku temu będą już w niedzielę 8 grudnia na rynku w Oleśnie, gdzie koła gospodyń z Wachowa i Gorzowa Śląskiego sprzedawać będą stroiki, a w sali Magnum przy Publicznej Szkole Podstawowej odbędzie się wieczór bożonarodzeniowy, na którym będzie można wesprzeć Julkę.
Redakcja

Wstecz Zmiany w przepisach
Dalej CBA sprawdza, czy w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Zamościu nie został ustawiony przetarg Centralne Biuro Antykorupcyjne w PGK