Dla genetycznych bliźniaków


Blisko 90 osób zdecydowało się zarejestrować jako potencjalni dawcy szpiku kostnego w ramach akcji organizowanej przez kluczborską policję oraz piłkarską drużynę LZS Kuniów.

Akcja odbyła się poniedziałek 28 października – najpierw w Komendzie Powiatowej Policji w Kluczborku (tu była skierowana tylko do funkcjonariuszy), a później w siedzibie LZS-u w Kuniowie miała miejsce wspólna akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych. Jej inicjatorami ze strony policji byli kluczborscy dzielnicowi – młodszy aspirant Krzysztof Trefoń oraz sierżant sztabowa Marta Kuziel – informuje aspirant sztabowy Dawid Gierczyk, oficer prasowy KPP w Kluczborku. Natomiast współorganizatorami przedsięwzięcia ze strony LZS-u Kuniów byli – Ryszard Okaj oraz Andrzej Sofiński.
Akcja podzielona została na dwa etapy. Od 13:00 do 15:00 wolontariusze z Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku prowadzili rejestrację dawców w komendzie oraz udzielali niezbędnych informacji. W tym czasie baza potencjalnych dawców szpiku powiększyła się o ponad 30 osób – funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.
Następnie od godz. 16.00 do 18.00 wolontariusze – już w Kuniowie – rejestrowali do bazy DKMS-u wszystkich chętnych. Drzwi do miejsca, gdzie odbywała się rejestracja, praktycznie się nie zamykały, tylu było chętnych do zostania potencjalnym dawcą szpiku. Na wszystkich rejestrujących się czekał poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

Potencjalnych dawców szpiku rejestrowali niezawodni wolontariusze z ZSLT.

Zaproszenie do akcji przyjęła również drużyna Polonii Smardy – mówi asp. sztab. Dawid Gierczyk. – Wszyscy zawodnicy, na czele z trenerem Jackiem Gierczykiem, przystąpili do rejestracji.
Akcja zakończyła się z wynikiem blisko dziewięćdziesięciu zarejestrowanych osób.

Do akcji przyłączyła się cała drużyna piłkarska Polonii Smardy

Bardzo się z efektów akcji cieszymy – podsumowuje oficer prasowy. – Wśród tych zarejestrowanych poszukiwani będą „genetyczni bliźniacy”, a co za tym idzie zwiększą się szanse na znalezienie potencjalnych dawców dla chorych. Dziękujemy wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na to przedsięwzięcie i przyłączyli się do walki z nowotworami krwi.
MZ

Wstecz Jest praca dla niepełnosprawnych
Dalej Magda spełniła swoje marzenie