Szachy, bule i moc atrakcji


Jesienna, słoneczna pogoda sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Świetnie wykorzystali to rudniczanie, organizując sportowy dzień w parku.

Atrakcje przygotowane dla mieszkańców gminy Rudniki ściągnęły do małego parku tłum ludzi, bo organizatorzy przedsięwzięcia – Grzegorz Domański, wójt gminy Rudniki oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach zadbali, by każdy uczestnik zabawy mógł się sprawdzić w dyscyplinie, która odpowiada mu najlepiej.
Choć przestrzeń do zabawy wielka nie była, to uczestnicy aktywnego wypoczynku mogli posmakować wielu sportowych atrakcji. Był marsz nordic walking, w którym kilkunastoosobowa grupa wyruszyła na czterokilometrowy spacer.
Fitness Justyna zadbała o porządną rozgrzewkę na trampolinach. Dla nikogo taryfy ulgowej nie było. Oj, działo się w rudnickim parku, działo, a co ważne nikt na laurach osiąść nie zamierzał, więc i do gry w bule stanęła spora grupa zawodników.Choć wielu z nas gra po raz pierwszy, to na pewno nie ostatni – przekonywali rozbawieni zawodnicy.
Amatorzy główkowania sprawdzali się natomiast w szachowych rozgrywkach. Przy cieście i kubku gorącej kawy czy herbaty szachiści podejmowali trafne decyzje, ćwicząc przy tym szare komórki.
Na nudę nie narzekali też najmłodsi – do woli korzystać mogli bowiem z darmowej zjeżdżalni, która tego dnia właśnie z myślą o rozrywkach dla nich stanęła w rudnickim parku.
Wszyscy uczestnicy zabawy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, poczęstowani słodkościami, kawą i herbatą. Nad przebiegiem imprezy czuwał natomiast Tomasz Szymański, koordynator do spraw sportu przy GOKSiR w Rudnikach.
AK

Wstecz Wróciły monety z wykopalisk
Dalej Można uczyć inaczej