Burmistrz ambasadorem


Burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek 11 października pasował w krasiejowskim JuraParku uczniów pierwszych klas z gminy Wołczyn. Zaraz po tym gospodarz gminy został uhonorowany tytułem Ambasadora Opolskich Dzieci.

Tytuł przyznany został przez Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, a wręczył go dyrektor placówki Marek Korniak.
Każde z 85 dzieci zostało pasowane przez burmistrza symboliczną kością dinozaura. Jan Leszek Wiącek podziękował w imieniu nauczycieli i dzieci za przyjęcie w DinoParku. Jak podkreśla, wybranie tego miejsca na pasowanie uczniów ma je promować, a w dodatku czuje się zobowiązany wobec dzieci jako Kawaler Orderu Uśmiechu.Robimy to, żeby sprawiać radość naszym dzieciom – mówił burmistrz.
Przyznanie tytułu ambasadora było tajemnicą. Burmistrz Wołczyna nie spodziewał się takiego wyróżnienia.

Jest to dla mnie wielki zaszczyt i kolejne zobowiązanie – zauważa. – W dalszym ciągu będę się starał sprawiać nie tylko radość dzieciom, ale również troszczył o nie i dbał. Uśmiech dzieci jest najlepszym podziękowaniem.
Jak podkreśla dyrektor JuraParku, burmistrz Wołczyna od lat był i nadal jest oddany dzieciom. Zwracając się do niego podziękował za to, że zawsze jest tam, gdzie trzeba podać rękę pociechom.

Chcieliśmy podsumować działalność burmistrza i pokazać to światu, akurat nadarzyła się wspaniała okazja, którą było pasowanie na ucznia pierwszej klasy – mówił Marek Korniak. – Jest to pierwszy tytuł nadany w JuraParku dla samorządowca, będziemy chcieli nagradzać nim kolejne zasłużone osoby.
Dyrektor zwrócił się również do dzieci i życzył im nie tylko sukcesów w nauce, ale również radości oraz, żeby wyrosły na wspaniałych i mądrych ludzi.

Jestem drugi raz w Krasiejowie – mówi Szymon Bar z pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Szymonkowie. – Nie wiedziałem, że będzie tu tak fajnie. W dodatku interesuję się dinozaurami i mam o nich wiele książek.
Barbara Błaszczykiewicz, wicedyrektorka Zespołu Szkół w Wołczynie, była zaskoczona oprawą wydarzenia.

Nie spodziewaliśmy się tak pięknej uroczystości, burmistrz wiedział co będzie dobre dla dzieci – mówi wicedyrektorka. – Po raz pierwszy poza terenem szkoły odbyło się takie symboliczne pasowanie. Chyba jest tu radośniej niż zwykle. Nawet pogoda nam dopisała. Na pewno wrócimy do Krasiejowa na wycieczkę edukacyjną.
Tytuł Ambasadora Opolskich Dzieci był kolejnym wyróżnieniem burmistrza Wołczyna związanym z troską o dzieci. Pierwszym było przyznanie w 2013 roku przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu tytułu Kawalera Orderu Uśmiechu. Była to nagroda za działalność charytatywną i pomoc chorym dzieciom. Burmistrz otrzymał ją za założenie i wieloletnie prowadzenie Stowarzyszenia Ziemi Wołczyńskiej „Dwa Serca”, które pomaga m.in. ciężko chorym milusińskim.
Po uroczystym pasowaniu, uczniowie i ich wychowawcy udali się na słodki poczęstunek, a po nim przenieśli się w Tunelu Czasu o 250 000 000 lat. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie JuraParku.
WD

Wstecz Owocne dwadzieścia pięć lat
Dalej Przygoda życia Julii Wilk