Spotkanie z wulkanem energii


Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną odwiedziła Grażyna Ochenkowska, autorka książki „Zapach czerwonych róż”.

Inicjatorem i gospodarzem spotkania był Dyskusyjny Klub Książki, który od dwunastu lat prężnie działa przy kluczborskiej bibliotece. Spotkanie prowadziła moderatorka Klubu Beata Wietecha-Gwozdecka. „Zapach czerwonych róż” to powieść autobiograficzna, ukazująca drogę dojrzewania, rozwoju od nastoletniej dziewczyny do dojrzałej, świadomej własnej wartości kobiety – streszczała powieść gościa Beata Wietecha-Gwozdecka. – To historia walki o marzenia, o siebie, o szczęście i miłość, pomimo licznych życiowych zakrętów i zawirowań. To przykład na to, że w życiu można być szczęśliwym, realizować postawione sobie cele, odnosić sukcesy.
-Nasze życie, to nie bajka, choć czasami szkoda, stąd warto mieć marzenia i je realizować, krok po kroku – opowiadała Grażyna Ochenkowska. – Ja zawsze marzyłam. Tam, skąd pochodzę, a wychowałam się w małej, mazurskiej wsi, marzyć było trudno, bo i rzeczywistość, która nas otaczała, temu nie sprzyjała. Mimo to czułam, że we mnie są nierozpostarte skrzydła, które muszę rozwinąć. Czasami jednak los stawia nam przeszkody, które wydają się często nie do pokonania. Ale to tylko pozory, bo siła tkwi w nas i w drugim człowieku, który wesprze dobrym, ciepłym słowem, wyciągnie do nas pomocną dłoń. Wsparcie, życzliwość drugiego człowieka są bardzo ważne.
Nie są to wyimaginowane twierdzenia, a poparte doświadczeniem, gdyż pisarka stoczyła walkę z ciężką chorobą.

Kiedy zachorowałam, dopiero zrozumiałam, jakie to ważne móc porozmawiać o swojej chorobie z drugim człowiekiem, który nie ucieka od problemu „wypada” z chorym rozmawiać o jego chorobie czy nie – opowiadała.
Grażyna Ochenkowska przyznała, że przeżycia związane z utratą zdrowia, nauczyły ją, że nic nie jest na zawsze, że o zdrowie trzeba dbać, że jest ono wartością samą w sobie, dlatego teraz podejmuje działania mające na celu poprawę kondycji fizycznej i psychicznej osób z wadami postawy czy po udarach. Jest pomysłodawczynią i autorką ćwiczeń z magnetyczną obręczą hula-hop z anionami, które uzyskały certyfikat Ministerstwa Zdrowia.
Co więcej, na spotkaniu pisarka zaprezentowała kilka ćwiczeń z obręczą. Po spotkaniu można było zakupić książkę autorki z jej autografem.

Książka i autorka to wulkan dobrej energii, to inspiracja dla tych, którzy chcą się rozwijać i przekraczać własne granice, to świadectwo dla niedowiarków, że „cuda” się zdarzają, to praktyczny poradnik z zestawem ćwiczeń, które mogą poprawić naszą sprawność i samopoczucie – mówiła koordynatorka Klubu.
Książkę Grażyny Ochenkowskiej można wypożyczyć w kluczborskiej bibliotece.
MZ

Wstecz Tradycje łucznicze
Dalej Mała wystawa o wielkim człowieku